Gözaltı sayısı 8'e çıktı!

Gözaltı sayısı 8'e çıktı!
Hatay Valisi Lekesiz, Suriyelilere eylem hazırlığında olduğu belirlenenlere yönelik operasyonda gözaltı sayısının 8'e çıktığını belirterek, "Konu bütün yönleriyle tahkik ediliyor" dedi.

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilde insani gerekçelerle geçici olarak misafir edilen Suriyelilere yönelik olarak, özellikle onların kaldığı yerlerde patlatma ve adam kaçırma eylemi hazırlığı içinde olduğu tespit edilen bir grubun istihbarat birimleri tarafından yakından takip edildiğini söyledi.

Gruba yönelik operasyon yapıldığını ve 6 kişinin gözaltına alındığını ifade eden Lekesiz şöyle dedi:

"Bunu sizlerle paylaşmıştım. Sizlerle paylaşmaya müteakip yaklaşık 1 saat kadar sonra istihbarat ve güvenlik birimlerimizin koordineli çalışmaları sonucunda 2 kişi daha gözaltına alındı. Konuyla ilgili gözaltına alınanlar 8 kişiye çıktı, çalışmalar devam ediyor."

Soruşturmanın bütün yönleriyle sürdürüldüğünü bildiren Lekesiz, "Konu bütün yönleriyle tahkik ediliyor, derinleştiriliyor, inceleniyor, şu aşamada konuyla ilgili muhtelif bilgi, belge olduğunu söyleyebilirim. Bütün yönleriyle devam ediyor. Geliştikçe sizlerle paylaşmaya devam ederiz" dedi. (IUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com