GÖZALTINA ALINANLARIN SAYISI 6'YA ÇIKTI!

GÖZALTINA ALINANLARIN SAYISI 6'YA ÇIKTI!
Afyonkarahisar'da Çobanlar ilçesinde; 3 kişinin öldüğü, 2 kişinin yaralandığı cinayetle ilgili gözaltına alınanların sayısı 6'ya çıktı.

Afyonkarahisar'da Çobanlar ilçesinde; 3 kişinin öldüğü, 2 kişinin yaralandığı cinayetle ilgili gözaltına alınanların sayısı 6'ya çıktı.
İlyas Mercan (52), Çiğdem Mercan (25) ve Zeynep Selek'in (23) hayatını kaybettiği, Saadet Mercan (48) ile Mehmet Taşağıl'ın (43) yaralandığı cinayet olayı ile ilgili Esma Taşağıl'n (23) ardından, yaralı Mehmet Taşağıl (43), Döndü Taşağıl (39), Ramazan Taşağıl (64), Hüseyin İlyas Taşağıl (39) ve Şukire Taşağıl (65) da polis tarafından gözaltına alındı.
Gözaltına alınan 6 kişi, ifadeleri alınmak üzere Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Zanlılar, Emniyet Müdürlüğü'nde ifadeleri alındıktan sonra Afyonkarahisar Adliyesi'ne sevk edilecek.
Gözaltına alınan Ramazan Taşağıl'ın daha önceden sabıkası olduğu ve cinayetten 11 yıl cezaevinde yattığı öğrenildi. Polis, olayla ilgili bir tabanca ve bir av tüfeği ele geçirdi.
Öte yandan, 2 yıllık üniversite mezunu olduğu ve güvenlik kursuna gittiği öğrenilen Esma Taşağıl tarafından tabancayla vurularak öldürülen İlyas Mercan (52), Çiğdem Mercan (25) ve Zeynep Selek'in (23) cesetleri, olay yerinde incelemeler uzun sürdüğü için otopsi yapılmak üzere sabah saatlerinde Afyonkarahisar Devlet Hastanesi morguna getirildi.
Gaziantepli olduğu öğrenilen Mercan ailesinin gelinleri Çiğdem Mercan'ın cesedini almak için Gaziantep'teki yakınları Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'ne geldi. Gaziantep'ten gelen Çiğdem Mercan'ın yakınları ile İlyas Mercan'ın yakınları görüntü almak isteyen gazetecilere saldırdı. Polis, gazetecilere saldıran ölen kişilerin yakınlarını güçlükle sakinleştirdi.
Polis, hastane morgunun önünde geniş güvenlik önlemi alırken, gazeteciler hastaneden uzaklaştırıldı. Ölen kişilerin cenazeleri, otopsileri bittirildikten sonra yakınlarına teslim edilecek. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.
OLAY
İddiaya göre, Çobanlar ilçesinde aralarında 10 yıllık husumet bulunan Mercan ailesi ile Taşağıl arasında kavga çıkmış, Mercan ailesi tarafından basa Mehmet Taşağıl'ın dövüldüğün gören Esma Taşağıl evden getirdiği tabanca ile İlyas, Çiğdem Mercan ve Zeynep Selek'i vurmuştu. İlyas, Çiğdem Mercan ve Zeynep Selek olay yerinde hayatını kaybetmiş, Saadet Mercan tabancadan çıkan mermi ile Mehmet Taşağıl'da başından aldı darp sonucu yaralanmıştı. Üniversite mezunu olduğu ve güvenlik kursuna gittiği öğrenilen Esma Taşağıl, olayın ardından tabancayla polise teslim olmuştu.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com