Gözaltındakilerden 4'ü daire müdürü, 1'i genel sekreter yardımcısı

Gözaltındakilerden 4'ü daire müdürü, 1'i genel sekreter yardımcısı
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına yönelik şafak vakti yapılan operasyon kapsamında 21 şüpheli gözaltına alındı.

Şüphelilerden 4'ünün emniyetteki ifadelerinin ardından serbest bırakıldığı kaydedildi.

Sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'ne götürülen şüphelilerden 4'ünün belediyenin daire müdürü olduğu öğrenildi.

CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin, Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan; Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik polis operasyonu nedeniyle Eskişehir'e geldi. Yüksek Hızlı Tren ile Eskişehir'e gelen milletvekillerini garda CHP'li yöneticiler karşıladı.

Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan burada yaptığı açıklamada, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne yapılan operasyona tepki göstererek, yapılanlara çok şaşırmadıklarını söyledi. Bayraktutan, "Türkiye'nin her tarafından CHP'ye yöneltilen operasyonlardan biri şimdi Eskişehir'de gerçekleşti. Belediye Başkanımız hem CHP'nin hem de Eskişehir'in yüz akıdır. Operasyonun doğru olmadığını, yanlış olduğunu, hangi kişilerin arkasında olduğunu kamuoyu görecektir." diye konuştu. Heyet daha sonra Başkan Yılmaz Büyükerşen ile görüşmek üzere Büyükşehir Belediyesi'ne geçti.

GÖZALTINDA 4 DAİRE MÜDÜRÜ İLE GENEL SEKRETER YARDIMCISI DA VAR

Şafakta vakti operasyonuyla gözaltına alınan 21 belediye çalışanı arasında, belediyenin 4 daire müdürü ile genel sekreter yardımcısı da var. Aralarında şu anki Satın Alma Daire Başkanı M.R.E, Şirketler Genel Müdürü R.O.T., Fen İşleri Daire Başkanı S.A., Zabıta Daire Başkanı H.D., Genel Sekreter Yardımcısı T.G.G. ile eski Genel Sekreter Z.K., eski Genel Sekreter Yardımcısı E.D.'nin bulunduğu şüphelilerin Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'ndeki sorguları sürüyor.

4 ŞÜPHELİ İFADESİNİN ARDINDAN SERBEST BIRAKILDI

Bu arada, operasyon kapsamında gözaltına alınan şüphelilerden bazılarının ifadelerinin alma işleminin tamamlandığı kaydedildi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'ndeki ifade alma işlemi tamamlanan şüphelilerden 4'ünün serbest bırakıldığı öğrenildi.

17 şüphelinin ifade alma işlemi ise sürüyor.

Operasyonun 2006 yılında yapılan bir ihaleye dayandığı öğrenildi.

Belediyenin Sazova Park, Kent Park ve Porsuk Çayı projeleri kapsamında yüklü miktarda usulsüz harcama yaptığı ve böylelikle devleti zarara uğrattığı gerekçesiyle 2006 yılından bu yana sürdürülen soruşturma kapsamında operasyonun yapıldığı ileri sürüldü. (VİK)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com