Gözbebeğimizden Film İzleyip İnternette Gezeceğiz!

Gözbebeğimizden Film İzleyip İnternette Gezeceğiz!
Biyonik Göz Entegre Devreli kontakt Lens Amerikalı bilim adamları, göremediğimiz şeyleri de gösterebilen entegre devreli kontakt lens yaptılar.

Zoom yapabiliyor

WASHINGTON Üniversitesi mühendisleri tarafından geliştirilen elektronik lens, insanın görme kabiliyetini bozmadan görüş alanını genişletecek. Uzaktaki cisimlere zoom yapabilecek, sürücülerin ve pilotların daha ileriyi görmelerini, hatta bir bilgisayar ekranına gerek kalmadan internette gezinmemizi sağlayacak. Lensin içine çip olarak yerleştirilmiş elektronik devrenin elektriğini güneş enerjisi hücreleri sağlayacak ve telsiz frekansıyla bağlantı kuracak.

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ

Sınırsız kullanım

Elektronik kontakt lenslerin gelecekte kullanım alanları sınırsız olabilir. Örneğin zoom fonksiyonu ve internet bağlantısı sayesinde sürücüler tehlikeli araç kullananların plakalarını kaydedebilir, anında yetkililere gönderebilirler. Böylece masum sürücüler sigorta şirketlerine de haklı olduklarını rahatça kanıtlayabilirler. Ancak uzmanlar, elektronik gözün özel hayat ihlallerine yol açabileceği uyarısında bulunuyorlar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com