Gözler bombacının eşinde

Gözler bombacının eşinde
ABD'de 3 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan Boston maratonu saldırısının öldürülen zanlısı Tamerlan Tsarnaev’in eski eşi medyanın hedefi haline geldi.
Tsarnaev’den ayrılınca ailesinin Rhode Island’daki evine yerleşen ABD’li Katherine Russell, öldürülen eşinin evine eşyalarını toplamak için gelince medyanın da ilgi odağı oldu.
 
Daily Mail’de yer verilen habere göre Russell, 21 yaşında evlendiği Tsarnaev’den şimdi 3 yaşında olan Zahara isminde bir kız çocuk dünyaya getirdi. İngiliz gazetesinde genç kadının okulu bırakarak, kocasının ‘baskısıylaMüslüman olduğu belirtilirken, arkadaşları tarafından kullanılan, ‘beyninin yıkandığı’ ifadesi ise dikkat çekti.
 
Yaşanan olaylar nedeniyle yetkililerin tahsis ettiği korumalarla gezen Katherine’nin başının açık olduğu fotoğraflar da basın tarafından servis edildi.
 
Genç kadınla ilgili şimdi, “Eski kocasının son zamanlardaki eylemleriyle ilgili ne kadar bilgiye sahip?” sorusu soruluyor.
 
'TAMERLAN'I TANIYAMAMIŞIZ'
 
Boston saldırısı şüphelilerinin iki Çeçen kardeş olduğunun anlaşılması üzerine yazılı bir açıklama da, Katherine Russell'ın ailesinden geldi. Açıklamada, "Bu trajik sonuca nasıl geldiğimiz bilmiyoruz. Yurtseverler Günü kabusundan sonra, Tamerlan Tsarnaev'i hiç tanımadığımızı anladık" denildi. 23 yaşındaki genç kızın annesi Judith Russell konuyla ilgili başka açıklama yapmayı ise reddetti.
 
2011'DEN BERİ İZLENİYORDU
 
Tsarnaev'in 2011'den bu yana Federal Soruşturma Bürosu FBI tarafından izlendiği ortaya çıktı. Üçüncü bir ülkenin isteği üzerine Tamerlan Tsarnaev, FBI'ın sorgusundan geçmiş.
 
'RADİKAL İSLAMCI, ABD'DEN AYRILACAKTI'
 
FBI'dan dün yapılan yazılı açıklamada, Tamerlan Tsarnaev'in 2011 yılı başında, üçüncü bir ülkenin isteği üzerine FBI ajanları tarafından sorgulandığı ifade edildi. Açıklamada, Tamerlan Tsarnaev'in "radikal İslamcı" bir örgütün taraftarı olduğu ve ABD'den ayrılarak, örgüte katılmaya hazırlandığı belirtildi.
 
2011 yılındaki soruşturmada 26 yaşındaki Tamerlan Tsarnaev'in pasaportu, internet trafiği ve kişisel bağlantılarının araştırıldığı ancak herhangi bir "terörist faaliyeti"ne rastlanmadığı vurgulandı.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com