Gözleriyle de iki kişiye ışık oldu

Gözleriyle de iki kişiye ışık oldu
Uşak’ta beyin ölümü gerçekleştikten sonra yüzü, bacakları, iki kolu Antalya’daki hastalara nakledilen Uşaklı Ahmet Kaya’nın korneaları da İzmir’de iki hastanın sağlığına kavuşmasını sağladı.

Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda Prof. Ayşe Yağcı, Doç. Sait Eğrilmez, Uzman Dr. Melis Palamar’dan oluşan ekip tarafından Kaya’nın korneaları Manisalı 38 yaşındaki Şenol Kölemen ile Denizlili 34 yaşındaki Cem Dağ’a nakledildi.

Prof. Yağcı, kornea nakilleri sayesinde iki hastanın da gözlerinin yeniden görmeye başladığını söyledi. Operasyonların üç gün önce yapıldığını ve yaklaşık 1’er saat sürdüğünü dile getiren Yağcı, “Her iki hastanın da sağlık durumu oldukça iyi. Önceden  göremiyorlardı şimdi görüyorlar” dedi.
 
Şenol Kölemen de, 1988 yılında sağ gözüne kornea nakli yapıldığını hatırlattı. Kölemen, ilkokul çağlarındaki görme kusurundan dolayı okuyamadığını ve okulu yarıda bırakmak zorunda kaldığını anlattı.

Sağ gözüne kornea nakli yapılan Denizlili Cem Dağ ise  nakilden sonra görmeye başlamanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek “Koyu Galatasaraylıyım. Galatasaray’ın maçını Arena’da net bir şekilde seyretmek istiyorum.Bağışta bulunan Kaya’nın ailesine teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun” diye konuştu.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com