Green Card Çekilişinde Şok!

Green Card Çekilişinde Şok!
1 Mayıs 2011 tarihinde açıklanan DV 2012 Green Card başvuru sonuçlarının iptal edildiğini açıklandı.

Amerika Dışişleri Bakanlığı resmi web sitesi, 1 Mayıs 2011 tarihinde açıklanan DV 2012 Green Card başvuru sonuçlarının iptal edildiğini açıkladı.

BİLGİSAYAR SİSTEMİNDE ARIZA

Yapılan yazılı açıklamada, bilgisayar sistemlerinde oluşan bir problem nedeni ile sonuçların geçersiz sayıldığı ve 15 Temmuz'dan sonra yapılacakyeni bir duyuru ile sonuçların yeniden açıklanacağı belirtildi.

ABD Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü'nün yayınladığı resmi açıklama;

2012 Çeşitlilik Göçmen Vize kura programı (DV-2012) sonuçları iptal edilmiştir. Daha önce ABD Dışişleri bakanlığının http://www.dvlottery.state.gov web sitesinde yayınlanan sonuçlar hatalı olarak yayınlanmıştır ve geçerli değillerdir. Sonuçlar, bir bilgisayar hatasından dolayı ABD yasasının gerektirdiği şekilde adil, rastgele seçim koşullarında geçekleşmediğinden iptal edilmiştir.

Bu durum ilgili web sitesinden DV-2012 kurasını kazandığına dair bilgi alan kişilere yapılan bilgilendirmelerin tümünü iptal ettiğimiz anlamına gelmektedir.Eğer dvlottery.state.gov web sitesinden bu şekilde bir bilgi aldıysanız bilgi artık geçerli değildir.

DV-2012 programına katılan kişiler arasında yeni bir kura çekilişi yapılacaktır. Eğer 5 Ekim 2010 ile 3 Kasım 2010 tarihleri arasına geçerli bir başvuru yaptıysanız , 2012 programı için kuraya tekrar katılmanıza gerek yoktur. Başvurunuz yeni yapılacak kuraya eklenecektir. Başvuru sonucunuzu oğrenmek için gerekli olan teyit numaranız değişmemiştir.

DV-2012 programı için yeni başvuru kabul edilmeyecektir. Yeni kura sonuçları 15 Temmuz 2011 tarihinde dvlottery.state.gov adresinde açıklanacaktır.

Bu durumdan kaynaklanan tüm güçlükerden dolayı özür dileriz.

Daha detaylı bilgi ve DV 2012 programı ile ilgili gelişmeler için http://www.dvlottery.state.gov adresine tıklayınız

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com