Gribe karşı sarımsaklı süt

Gribe karşı sarımsaklı süt
Yapılan çalışmalar göstermiştir ki, insan ömrü boyunca ortalama 200 defa gribe yakalanıyor.

Yapılan çalışmalar göstermiştir ki, insan ömrü boyunca ortalama 200 defa gribe yakalanıyor. Yetişkin bir insan yılda 2-4 kez grip geçirirken, bu oran çocuklarda 10-12 defaya kadar çıkabiliyor. Gribin bilinen bir tedavisi yok. Sadece ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaç takviyesi, bol sıvı tüketimi, C vitamini ve istirahatle atlatılmaya çalışılıyor.
 Sarımsak grip virüslerinin vücutta çoğalmasını engelleyen allicine ve aljin maddelerini bol miktarda içermesiyle gribin oluşmasını engellediği gibi, tedavide de etkili bir yardımcı. Günümüzün korkulu rüyası domuz gribi herkesi olduğu gibi sizi endişelendiriyorsa, eğer konumunuz gereği kalabalık ortamlarda bulunmak da zorundaysanız, mutlaka sarımsakla kendinizi korumayı deneyin. Bunun için günde  1 bardak sarımsak sütü yeterli olacaktır. Hastalandığınızda ise günde 2-3 kez bu içecekten yararlanmalısınız.
 Soğuk algınlığı, grip ve onları takip eden ardı arkası kesilmeyen öksürüğe karşı başarıyla uygulayabileceğiniz sarımsaklı süt ise şöyle hazırlanıyor:
“3-4 diş sarımsak küçük parçalar halinde doğranarak 1 su bardağı soğuk süte ilave edilir. Süt kaynama derecesine kadar kısık ateşte ısıtılır. Üzeri kapalı bir vaziyette 10-12 dk demlendikten sonra sıcak veya ılık olarak içilir."

ŞİDDETLİ  ÖKSÜRÜKLERDE
 6-7 Yıl kadar önce hamile bir akrabam ciddi şekilde gribe yakalandığını, sonrasında gelişen öksürüğün gece boyu kendisini uyutmadığını söylemişti. Hamile olmasına rağmen gribin şiddetinden ilaç da kullanmış ama faydasını görememişti. Ona sarımsaklı sütü önerdim. Hemen denemiş. Günlerden sonra ilk defa başımı yastığa koyup uyudum deyişini hiç unutmuyorum. Akciğerleri temizleyip, bronşları açan, akciğerdeki mikropları öldüren,  balgam söktüren bu içeceği öksürüğün yanı sıra, astım, boğmaca hatta veremde bile kullanabilirsiniz. Kullandığınız pek çok ilaca rağmen hala öksürükten kurtulamadıysanız bir de sarımsaklı süt için. Pişman olmayacaksınız.
Unutmayalım ki şifa bazen en yakınımızdadır, onu çoğu kez fark etmeyiz bile. Sağlıklı günler  dileğiyle…


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com