Grip Kan Bağışını da Vurdu

Grip Kan Bağışını da Vurdu
Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde Kızılay tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasında konuşan Doktor Ramazan Ünal, insanların direncinin düşeceği ve gribe yakalanacağı endişesinden dolayı iki aydan bu yana kan bağışı sayısında azalma gözlemlediklerini sö

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde Kızılay tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasında konuşan Doktor Ramazan Ünal, insanların direncinin düşeceği ve gribe yakalanacağı endişesinden dolayı iki aydan bu yana kan bağışı sayısında azalma gözlemlediklerini söyledi.
Tavşanlı Mutlu Eğitim Dershaneleri (MED)'nin evsahipliğinde düzenlenen kan bağışı kampanyasına öğrenci ve velilerin ilgisinden memnun kaldıklarını belirten Dr. Ünal, 'Grip vakalarının başlaması üzerine halkımız direncinin düşeceği ve gribe yakalanacağını düşünerek kan vermek istemiyor. Halbuki insanlar kan verdiğinde hücreler yenileneceği için daha sağlıklı duruma gelecektir.' dedi.
2009 yılı için Kütahya'da 14 bin ünite kan hedeflediklerini ve şu an 13 bine ulaştıklarını dile getiren Ünal, bağışlar kapsamında yardımını esirgemeyen vatandaşlara teşekkür etti.
MED Dershaneleri Tavşanlı ÖSS Şubesi Müdürü Muhammet Kocabey, 800 öğrenci velisine mesaj gönderdiklerini ve öğrencilerin bunu olumlu karşıladığını söyledi. Kan bağışının insan sağlığı açısından önemli olduğunu ve Kızılay'a ev sahipliği yapmadan mutlu oldukları kaydeden Kocabey, yakınlarına da bağış için tavsiyede bulunduğunu sözlerine ekledi


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com