Gripten yeşil biber yiyerek korunun

Gripten yeşil biber yiyerek korunun
Uzmanlar, gripten yeşil biber ve ağız sütü tüketilerek korunulabileceğini bildirdi.

Uzmanlar, gripten yeşil biber ve ağız sütü tüketilerek korunulabileceğini bildirdi.
Uzmanlar, gribal enfeksiyonun sıklıkla havaların soğumaya başladığı bahar ve kış aylarında görüldüğünü belirterek, gribin ''hapşırma, kırgınlık, bitkinlik, burun akıntısı, halsizlik ve vücudun çeşitli yerlerinde ağrılar'' gibi belirtilerle kendini gösterdiğini söyledi.
Gribin bazı insanlarda daha ağır geçtiğini ifade eden Uzmanlar, ''Grip ağırlaştığı dönemlerde öksürük, nefes darlığı gibi başka şikayetlere de yol açabilir. Bunun dışında, kulak iltihabına, akciğer enfeksiyonuna, kalp yetersizliklerine de yol açabilen önemli bir hastalıktır'' dedi.
Gribal enfeksiyonun viral bir enfeksiyon olduğunu belirten Uzmanlar, soğuk algınlıklarıyla ortaya çıkan gribal enfeksiyon için toplumda ''grip'', ''gribal enfeksiyon'' ve ''nezle'' terimlerinin kullanıldığını söyledi.
Nezlede burun akıntısı ve hapşırma görülmesine rağmen gripte burun akıntısı görülmediğine dikkati çeken Uzmanlar, ''Gripte nezleye göre daha yüksek bir ateş, nefes darlığı ve öksürük dikkatimizi çeken unsurlardandır'' diye konuştu.
-Vücut direncini artıracak gıdalar-
Gribal enfeksiyondan korunmak için özellikle soğuk algınlığına bağlı vücut direncini düşüren durumlardan kaçınılması gerektiğini belirten Uzmanlar, soğuk algınlığıyla vücut direnci düştüğü zaman gribin toplumda kolaylıkla diğer insanlara bulaşacağını bildirdi.
Uzmanlar, ''Toplumda çok yaygın olarak görülen grip, toplumun özellikle çalışan kesimlerinde iş kaybına, ekonomik kayıplara yol açan bir durumdur'' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com