Grup Yorum'un konserine bölücülük yasağı

Grup Yorum'un konserine bölücülük yasağı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Grup Yorum konserini iptal etti
Grup Yorum'un 12 Ekim'de vereceği konser 'bölücü ve yıkıcı faaliyetler olacağı' gerekçesiyle haber verilmeden iptal edildi. Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda verilecek olan konserin anlaşmasını İBB'ye bağlı Muhsin Ertuğrul sahnesi yönetimi tek taraflı feshetti.
 
Kasıtlı bir durum olduğunu söyleyen Grup Yorum üyeleri konser için sözleşme imzaladıklarını ancak gerekli kira bedelinin yatırılmasının ardından aynı tarihte tadilat olacağı  gerekçesiyle konserin iptal edilmek istendiğini söylüyor. Anlaşmaları olduğunu söyleyen grup prova için Harbiye'ye gittiğinde ise sözleşmenin tek taraflı olarak feshedildiğini görüp şok oluyor. 
 
Emniyet ve valilik tarafından alınan bir karar olmamasına rağmen bölücü ve yıkıcı, siyasi faaliyetlerde bulunulacağı endişesi gerekçe gösterilerek konserlerinin iptal edildiğini öne süren Grup Yorum, "Her sene burada konser veriyoruz. En son 6 Temmuz'da aynı yerde sahneye çıktık. Alınan bu kararı anlamamız mümkün değil. Hukuki haklarımızı kullanacağız" diyerek yaşananlara isyan etti. (MRE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com