GS'den şok teklif

GS'den şok teklif
Sarı-kırmızılı yönetimde projeye muhalefet eden Adnan Öztürk ve bazı yöneticilerin, TT Arena Stadı karşılığında, Beşiktaş’tan basketbolda Euroleauge hakkını istemeye hazırlandığı öğrenildi. Cim-Bom olumlu yanıt alırsa potadaki bütçeyi artıracak.
Beşiktaş’ın, Türk Telekom Arena Stadı’nda oynamasına izin verilip verilmemesiyle ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.
 
Galatasaray, Beşiktaş’ın TT Arena talebine şok bir yanıtta bulunmaya hazırlanıyor. Sarı-kırmızılı yönetimde, stadın Kartal’a verilmesine karşı çıkan Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk ve diğer muhalif isimlerin aralarında yaptıkları toplantılarda flaş bir konunun gündeme geldiği öğrenildi. Buna göre Galatasaray, Arena’da oynamasına izin verirse, Beşiktaş’tan basketbolda Euroleauge hakkını isteyecek.
 
Türk Hava Yolları Euroleague’te, Fenerbahçe Ülker ve Anadolu Efes ile beraber Eurocup’ta şampiyon olduğu için Beşiktaş, Türkiye’yi temsil etmeye hak kazanmıştı. Siyah-beyazlı ekibin mali yönden yaşadığı zorluklar ve Milangaz’ın sponsorluktan çekilmesiyle ezeli rakiplerinin durumunu kritik eden sarı-kırmızılılar, “Euroleague büyük organizasyon. Bunun için 15-20 milyon dolarlık bütçe gerekiyor. Madem Beşiktaş bizden stadımızı istiyor, o zaman onlar da Euroleuge hakkından feragat etsinler ve orta noktayı bulalım” diye görüş belirttiler.
 
Bütçe artacak
 
Galatasaray’ın bu isteğinin Euroleague organizasyonu tarafından kabul görmesi için Beşiktaş’ın vazgeçmesinin yeterli olmadığı, aynı zamanda ana sponsor Türk Hava Yolları’nın da devreye girmesi gerektiği belirtildi. Euroleuge yönetiminin bu konuda esnek davranması da Galatasaray’ın isteğinde etkili oldu. Ergin Ataman’ı takımın , Murat Özyer’i ise şubenin başına getiren Cim-Bom’un, Euroleague katılım hakkı alması durumunda bütçesini artıracağı ifade edildi.
 
Bu öneriye nasıl yaklaşacağı merak konusu olan Beşiktaş’ta, basketbola sponsor için Medicana ile anlaşma aşamasında olması ve takımın başına da Erman Kunter’i getirmesi Euroleage hazırlığı olarak yorumlandı. (NSK)
 
Milliyet
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com