GS'li FB TV spikeri konuştu!

GS'li FB TV spikeri konuştu!
Galatasaraylı olduğu ortaya çıkan ve Fenerbahçe taraftarından tepki gören FB TV spikeri Selin Yağcıoğlu, kendini savundu.
Attığı tweet'lerden Galatasaraylı olduğu ortaya çıkan ve Fenerbahçe taraftarından tepki gören FB TV spikeri Selin Yağcıoğlu, kendini savundu.
 
Yazdıkları olay olan FB TV spikeri Selin Yağcıoğlu eleştirilere cevap verdi.
 
Fenerbahçe taraftarları, Selin Yağcıoğlu'nun FB TV 'de çalışmaya başlamadan önce Galatasaray lehine Twitter'da yazdığı tweet'leri bulup tekrar yayınlamış, bunun üzerine Twitter'da "FB TV'de Selin Yağcıoğlu'nu istemiyoruz" diye kampanya başlatılmıştı. Selin Yağcıoğlu ise yazılanlara cevap vermemiş ve Twitter hesabını hemen kapatmıştı. Genç spiker, İddalihaber.com'a verdiği röportajla eleştirilere cevap verdi.
 
- Selin Hanım, herkes sizden söz ediyor. Hakkınızda çıkan haberlerden önce, sizi tanıyabilir miyiz?
 
- 21 yaşındayım. İstanbul Üniversitesi 4. sınıf öğrencisiyim. Futbolu seven bir ailenin içinde büyüdüm.Çocukluğumdan beri babamla evde maç izler, hatta maçlara giderdik. Sonra da televizyonlardaki futbol programlarını saatlerce takip eder, kendi aramızda sohbetler ederdik. Bu sayede önce futbola ardından medyaya ilgim oldu.
 
- Bu sevgi, yazıldığı gibi taraftarlık boyutunda mı oldu?
 
- Ben futbolun saha içindeki görselliğini, takımların mücadelesini, taraftarların yaptıkları güzel tezahuratları sevdim; öyle büyüdüm. Renkler ve isimlerle değil, ortaya koydukları güzel oyunla ilgilendim hep. Ama dün akşamdan bu yana büyük şaşkınlık ve üzüntü yaşıyorum.
 
- Peki, twitter'da sizinle ilgili yaşanan bu kargaşanın sebebi nedir?
 
- Yaklaşık 7 aydır hem üniversitedeki eğitimime devam ediyorum hem de Fenerbahçe Tv'de görev yapıyorum. Çalışmaya başlamadan önce twitter'da futbolla ilgilenen biri olarak yorumlarda bulunuyordum. Fakat bunlar, medyaya yansıyanlarla sınırlı değil. İçlerinden bazıları özellikle seçilmiş ve belli ki bunu paylaşan kişi benim zor durumda kalmamı istemiş. Oysa ben izlediğim tüm maçlarda bir çok takımla ilgili kimi zaman esprili eleştiriler, kimi zaman övücü yorumlar yaptım. Dün akşamdan itibaren hesabıma mesajlar gelmeye başladı.  Gözlerime inanamadım. Bir çok kişi, beni o mesajlarla farklı tanıyıp, tepkiler gösterdi. Gece, gözüme uyku girmedi. Hayatımın en kötü gecesini yaşadım diyebilirim!
 
- Yani sadece Fenerbahçe'ye yönelik mesajlar yoktu hesabınızda?
 
- Tabii ki yoktu! Hatta sadece Türk takımları değil, Avrupa liglerinde izlediğim maçlarla ilgili de mesajlarım oldu. Futbol izlemeyi seven bir genç kızın, kendince yazdığı kişsel görüşüydü bunlar. Kimseyi rencide etmek veya saygısızlık yapmak gibi niyetim olmadı, olamaz da.
 
- Çalışmaya başladıktan sonra benzer mesajlarınıza devam ettiniz mi?
 
- Hayır etmedim. FB TV'de çalışmaya başladıktan sonra sadece işime odaklanıp, bana verilen görevleri layıkıyla yerine getirmeye çalıştım. Her ne kadar yazdığınız, kurumun görüşü olmasa da insanlar bunu öyle algılıyor. Ben de, gereksiz polemiklerin içine çekilmemek için bu konuda çok dikkatli oldum. Ama bugün görüyorum ki, ben ne kadar istemesem de bunlar başınıza gelebiliyor.
 
- FB TV'deki görevinize son verildiği söyleniyor. Bu haber doğru mu?
 
- Şu ana kadar yöneticilerimden bana böyle bir bilgi verilmedi. Şunu vurgulamam gerekir, ben bu meslekte çok yeniyim. Hatasız kul olmaz derler, elbetteki ufak tefek hatalarım olmuştur veya olacaktır; ama 7 aydır veya öncesinde, şu an çalıştığım kurumumu, değerli yöneticilerimi ve mesai arkadaşlarımı zor duruma düşürecek, telafisi imkansız hiç bir şey yapmadım. Çalıştığım yeri, yaptığım işi ve arkadaşlarımı seviyorum. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com