GSM şirketleri alo fiyatlarını illere göre farklılaştıracak

GSM şirketleri alo fiyatlarını illere göre farklılaştıracak
GSM şirketleri alo fiyatlarını bölgelere hatta illere göre farklılaştıracak. Şirketler bir ildeki kullanım yoğunluğuna, şirketler arası rekabete göre şehre özgü promosyon paketleri açabilecek.

Avea Genel Müdürü Erkan Akdemir, “Bu durumda Erzurum ile İstanbul’un tarifesi aynı olmayacak” diyerek yeni dönemde tıpkı terzilerin kişilerin vücut ölçülerine göre elbise dikmeleri gibi, bölgelere, illere hatta kişiye göre tarifelerin değişeceğini söyledi.

Akdemir, Ankara’da yaptığı sohbet toplantısında dünyanın en iyi 50 üniversitesi sıralamasında yer alan Bilkent Üniversitesi ile Avea’nın mobil teknolojiler alanında işbirliği başlattığını açıkladı. Geçen yıl dünyanın en iyi teknik üniversitesi olan MIT ile yaptıkları işbirliğinin bir benzerini Bilkent ile yapacaklarını söyledi. Bilkentli öğrencilerin mobil teknolojiler konusunda fikirlerini hayata geçirme fırsatı bulacakları Avea Bilkent Mobil İnovasyon Laboratuarının kapılarının, bölüm ayrımı olmaksızın fikir ve projesi olan tüm Bilkentliler’e açık olacağını vurguladı. Toplam istihdamlarının yüzde 8’inin ar-ge alanında olduğunu, 217 mühendis çalıştırdıklarını ifade eden Akdemir, “Hayatı kolaylaştıran çözümler üretmeyi hedeflerken Bilkent işbirliğimizle, yurt dışından teknoloji ithalatı yapmak yerine, bu teknolojiyi kendi ülkesinde geliştirecek olan mühendisleri yetiştirmeyi arzu ediyoruz” dedi.

TERZİ İŞİ HİZMET DÖNEMİ

Akdemir, iletişim sektörünün terzi işi döneme doğru ilerlediğini belirterek, “Nasıl terziler kişinin ölçülerine göre elbise dikiyorlarsa biz de inovasyon yoluyla müşteriyi küçük gruplara bölüp onlara özgü çözümler üretmeye doğru gidiyoruz” dedi. Avea’nın kamu tarifesiyle başladığı bu süreçte geldiği noktayı anlatan Akdemir, “Bu bir market alışverişi gibi. Raflardan isteyen istediğini alıyor. Kimi ben çok konuşurum, internet istemem, derken; bir diğeri ben internet isterim, 200 dakika konuşurum, mesaj hiç işime yaramaz, diyebilir. Kasaya geldiğinde de herkes aldığı ürünün fiyatını öder” dedi.

Bigdata veri setini inceleyip buna göre çözümler ürettiklerini anlatan Akdemir, önümüzdeki süreçte de internet, data, ses tarifelerinin bölgelere göre hatta illere göre farklılaşacağını söyledi. “O zaman İstanbul ile Erzurum’un tarifesi aynı olmayacak. Akdeniz ile Marmara’nın tarifesi de” diyen Akdemir, tarifelerin önümüzdeki süreçte bölgelere, illere hatta kişilere göre değişeceğinin işaretini verdi. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com