GS'nin çimleri ineklere yem oldu!

GS'nin çimleri ineklere yem oldu!
Galatasaray'ın Ali Sami Yen stadında da kullandığı Florya çimleri, Bartın'ın Akçalı köyü futbol sahasında ineklere yem oldu.

Bartın İl Özel İdaresi Plan Proje Yatırım İnşaat Müdürlüğü tarafından 2007 yılında yapılan İl Özel İdaresi Akçalı köyü futbol sahasında, Florya'dan getirilen çimler yabani otlar yüzünden görünmez oldu. 2 yıldır hiç kimsenin futbol oynamadığı sahanın zemini bozulurken, birçok yerinde derin çatlaklar oluştu. Yabani otların boyunun 1 metreye kadar ulaştığı çimler ineklere yem oldu. Bakımsızlıktan her tarafı dökülen sahanın soyunma odalarının camları da kimliği belirsiz kişiler tarafından kırıldı.


Bartın İl Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Kayış'ın "Şehirde ne varsa köyde de o olacak?" sözleriyle start alan futbol sahasının bugünkü durumu herkesin tepkisini çekiyor. Akçalı köyü sakinleri, futbol sahasında 2 yıldır kimsenin futbol oynamadığını, hatta sahaya kimsenin ayak basmadığını belirttiler. Köy sakinlerinden Muhsin Dursun, "Bu saha köye ekonomik girdi sağlasın diye yapıldı ama kimse gelmedi. 2 yıldır top oynayan yok. Ayrıca 2 yıldır da bir kere sulanmamıştır. 2007 yılında dünyanın parası
harcandı. Bunu köye yapanın ne hizmetle yaptığının araştırılması lazım. Devletin parası bu kadar çok mu?" diyerek tepki gösterdi.
Akçalı Köyü Muhtarı Turan Kalafat ise, "Bu durum tabii ki çok kötü. 2007 yılında yapıldı. İl Özel İdaresi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bütçesinden yapıldı. Tam bilmiyorum ama yaklaşık 50 bin lira harcandı" dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com