(GTSO) üyelerini bilgilendirdi.

(GTSO) üyelerini bilgilendirdi.
Gediz Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yeni Teşvik Paketinin getirdiği kolaylıklar konusunda tüm üyelerini bilgilendirdi.

Gediz Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yeni Teşvik Paketinin getirdiği kolaylıklar konusunda tüm üyelerini bilgilendirdi.
Yeni Teşvik Paketi hakkında yazılı bir açıklama yapan Gediz Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mesut Naci Cebecioğlu, Başbakan tarafından açıklanan yeni teşvik paketinin Genel teşvik uygulamaları, Bölgesel teşvik uygulamaları, Büyük ölçekli yatırımların teşviki ve Stratejik yatırımların teşviki olmak üzere dört ana ayağı olan sistemden oluştuğunu söyledi.
Teşvik uygulamasında en kapsamlı desteğin Stratejik yatırımlara verileceğini belirten Oda Başkanı Mesut Naci Cebecioğlu, Stratejik yatırımların, KDV istisnası, Gümrük Vergisi muafiyeti, vergi indirimi, sigorta primi işveren hissesi desteği ve yatırım yeri tahsisi desteklerinin yanı sıra, faiz desteği ve KDV iadesi gibi teşviklerden de yararlanacaklarını bildirdi.
Yeni Teşvik Sistemi ile bazı yatırım konularına, 5. bölgede olmasalar dahi bu bölgeye sağlanan desteklerden yararlanma olanağı sunulduğunu ifade eden Oda Başkanı Cebecioğlu bu yatırım konularını şöyle açıkladı: "'Otomotiv, uzay veya savunma sanayine yönelik test merkezleri, rüzgar tüneli, tasarım gibi yatırımlar, belirli büyüklükte ve özellikte belirli ilaç ve savunma sanayi yatırımları, özel sektör tarafından gerçekleştirilecek ilk, orta ve lise eğitim yatırımları, denizyolu ve demiryolu ile yük ve yolcu taşımacılığına yönelik yatırımlar, madencilik yatırımları, Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgelerinde yapılacak turizm yatırımları.
Yeni Teşvik sisteminde 4 olan bölge sayısı 6 bölgeye çıkarılmıştır.
TR33 Bölgesi illeri mevcut teşvik siteminde 3. bölgede yer alıyorlardı, yeni teşvik sisteminde ise Kütahya ve Afyonkarahisar 4. Bölgede, Uşak ve Manisa 3. Bölgede uygulanacak teşviklerden faydalanacaklardır.
İlimiz Kütahya'nın 4. Bölgeye alınması suretiyle İlçemiz Gediz'e sağlanan destek unsurları ise teşvik şekillerine göre değişmektedir.
Bölgemizde yapılacak bir yatırımın sonunda yüzde 61 oranında destek ile 5 milyon TL için 3 milyon 29 bin liralık bir destek sağlanmış olacaktır. Organize sanayi bölgemize yatırım yapmayı düşünen girişimciler için gerek odamız olarak gerek Organize Sanayi Bölgesi olarak her türlü desteğe ve yardıma hazırız. Bu vesile ile bölgemizin 4. Bölgeye alınması ve sağlanan desteklerden dolayı başta Sayın Başbakanımıza ve çalışma arkadaşlarına, Milletvekillerimize, bürokratlarımıza ve emeği geçen herkese şükranlarımızı sunarız. Yeni Teşvik Paketinin ilçemize yatırımcısına getirdiği kolaylıklar hakkında bilgi almak isteyen üyelerimiz odamıza gelerek ayrıntılı şekilde bilgi alabilirler" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com