Güçbirliği "fos" çıktı!

Güçbirliği "fos" çıktı!
Özelleştirme kapsamındaki Osmangazi Elektrik Dağıtım'ın (EDAŞ) ihalesine girmek için Eskişehir ile birlikte Kütahya, Afyon, Uşak, Bilecik, Bozüyük'ün Sanayi Odası, Ticaret Odası ve Ticaret Borsaları arasında oluşturulmaya çalışılan güçbirliğinin sağlan

Özelleştirme kapsamındaki Osmangazi  Elektrik Dağıtım'ın (EDAŞ) ihalesine girmek için Eskişehir ile birlikte Kütahya, Afyon, Uşak, Bilecik, Bozüyük'ün Sanayi Odası, Ticaret Odası ve Ticaret Borsaları arasında oluşturulmaya çalışılan güçbirliğinin sağlanamadığı ifade edildi.

Güç birliği Holding Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Özaydemir, özelleşecek Osmangazi EDAŞ Elektrik Dağıtım'ın ihalesine girmek için bölge illeri arasında konsorsiyum oluşturduklarını ancak gerekli paranın bulunamadığını söyledi.
 Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak, Bilecik illerinin ve Bozüyük'ün Sanayi Odası, Ticaret Odası ve Ticaret Borsası ile birliğin sağlanabilmesi için uğraştıklarını belirten Özaydemir, “Osmangazi EDAŞ Elektrik Dağıtım 30 yıllığına işletilmesi için özelleşecek. İhalenin 350-400 milyon dolar arasında sonuçlanacağını düşünüyoruz. Eskişehir Sanayicilerinden 2 milyon, Ticaret Odası'ndan 20 milyon, sözlü taahhüt verildi. Ticaret Borsası üyelerinden ise katılım olmadı”dedi. Sanayi Odası, Ticaret Odası ve Ticaret Borsası üyelerinden oluşan Güç Birliği Holding Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Özaydemir, arkalarında herhangi bir desteğin olmadığını belirtti. Bugüne kadar sözlü olarak üyelerinin 22 milyon dolar taahhüt ettiğini belirten Özaydemir, “Kütahya, Uşak, Bilecik ve Bozüyük odaları ile irtibata geçtik. Kendilerinin de katılmasını istedik. Ancak yaptığımız görüşmelerde Kütahya, Uşak ve Bilecik katılmayacağını bize iletti. Ayfankarahisar sözlü olarak 50 milyon dolar verebileceğini belirtti. Bozüyük ise süre istedi. Eskişehir Sanayicilerinden 2 milyon dolar, Ticaret Odası'ndan 20 milyon dolar sözlü taahhüt verildi. Ticaret Borsası üyelerinden ise katılım olmadı. En az 200 milyon dolar toplayalım ki ihaleye katılalım. Görüldüğü üzere arkamızda destek yok” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com