"Güçlü bir yumruk olabiliriz”

"Güçlü bir yumruk olabiliriz”
Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) başkan adayı Erkan Güral, ''Plan, proje o kadar çok ki bunları açıklamıyorum. Çünkü şu ana kadar ne söylediysem aynısını Ankaralı arkadaşlar söylediler, ne yaptıysam aynısını yaptılar'' dedi.

Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) başkan adayı Erkan Güral, ''Plan, proje o kadar çok ki bunları açıklamıyorum. Çünkü şu ana kadar ne söylediysem aynısını Ankaralı arkadaşlar söylediler, ne yaptıysam aynısını yaptılar'' dedi.
Marmara Genç İşadamları Federasyonu (MARGİF) Başkanlığını da yürüten Güral, Kütahya Gül Palas Otel'te Kütahya Genç İşadamları Federasyonu (KÜGİAD) üyeleriyle toplantı düzenledi.
Güral, toplantıda yaptığı konuşmada, taraflı birtakım derneklerin, kuruluşların etkisinin belli bir noktaya kadar gelebildiğini, gönüllü insanların bir araya getirdiği grup, ekip ve organizasyonların sözlerinin daha fazla etkili olduğunu, taleplerinin daha fazla dikkate alındığını söyledi.
MARGİF'te tüm siyasi partilerin ve çeşitli kuruluşların temsilcilerinin bulunduğuna işaret eden Güral, şöyle devam etti:
''Hepimiz bir araya geldiğimizde güçlü bir yumruk olabiliyoruz. Yumruk olduğumuz, bir olduğumuz takdirde ülkemiz adına yapılabilecek çok şey olduğuna inanıyorum. Bölünmüş bir TÜGİK vardı. İzmir ve Güney bölgelerinin içimize katılmasıyla tarihinde ilk kez TÜGİK bölünmemiş bir yönetimle seçime gidiyor.
Gezilere başladığım 43'üncü günde bu 71'inci buluşmam. 70 noktada konuşulan talepler ortak. Herkesin çalışma, katma değer yaratma, bu katma değerin artırılmasına yönelik planları var. Bu genç arkadaşlarımızın plan ve projelerinin dikkate alınması, bunların değerlendirilebilmesine yönelik altyapıların oluşturulması gerekiyor. Yapmamız gereken tek şey var, gençlerin önünü açacak sistemin altyapısını tüm sivil toplum örgütlerinde oluşturabilmek.''
-TÜGİK'İN HER ÜYESİNDEN BİR PROJE-

Güral, TÜGİK'in 6 binden fazla üyesi bulunduğunu ve bunların yarısını katılımcı yapıp her üyeden bir proje isterlerse 3 bin projeye sahip olacaklarını anlattı.
Her geçen gün üyelerden yeni projeler ekleneceğine inandığını ifade eden Güral, 23 Ocakta yapılacak genel kurul toplantısında yarışı önde bitirdikleri takdirde yapabilecekleri çok şey olduğunu bildirdi.
Güral, TÜGİK'e bağlı federasyonların isimlerinde yapılanmaya gidilmesine ihtiyaç duyulduğuna dikkati çekerek, Kütahya GİAD, Adana GİAD gibi kısaltmalar önerdi. TÜGİK'ten herkesin beklentisi olduğunu ve beklentilere cevap verebilmesi için bu kuruluşun bir arada çok iyi organize olması gerektiğini dile getiren Güral, şunları kaydetti:
''Plan, proje o kadar çok ki bunları açıklamıyorum. Çünkü şu ana kadar ne söylediysem aynısını Ankaralı arkadaşlar söylediler, ne yaptıysam aynısını yaptılar. Nerede neyi açıkladıysam birkaç gün sonrasında daha önce (Bu olmaz) dedikleri her şeyi kendi planları, projeleri gibi anlatmaya başladılar. Ancak biraz da kendilerine kendi fikirlerini üretebilme şansını sağlamak için hiç plan, proje açıklamıyorum, gittiğim her yerde dostluk ve birlik mesajları veriyorum.'' TÜGİK'in 23 Ocakta Ankara'da TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde gerçekleştirilecek 3. Genel Kurul toplantısında başkanlık için daha önce İç Anadolu Genç İşadamları Federasyonu (İÇGİAF) Başkanı Hakan Karalar da adaylığını açıklamıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com