Gül: 2012 zor bir yıl olacak

Gül: 2012 zor bir yıl olacak
Cumhurbaşkanı Gül, yeni yıl mesajında, 2012 yılının dünyada ekonomik ve siyasi açıdan zor bir yıl olacağına dikkat çekti

Gül, yeni yılda insanlığın karşı karşıya bulunduğu sorunların çözüme kavuşturulmasını diledi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yayınladığı yeni yıl mesajında 2011'in acı olaylar ve güzel gelişmelerle geride kaldığını, umut ve heyecanla yeni bir yılı karşıladıklarını ifade etti. Gül, dünyanın içinde bulunduğu sürecin, 2012'nin ekonomik ve siyasi bakımdan zor bir yıl olacağını gözler önüne serdiğini vurguladığı mesajında şu başlıkları öne çıkardı:

YOĞUN BİR YIL

Çevremizdeki siyasi olaylar dikkate alındığında 2012'nin Türkiye için yoğun bir yıl olarak geçeceği kanaatindeyim

EKONOMİ

Son yıllarda ekonomimiz performansıyla göz dolduruyor. Ancak aşırı özgüvene girmeden, alınması gereken tedbirlerin bilinciyle hareket etmemiz önemli.

TERÖRLE MÜCADELE

Terörle mücadele önümüzdeki süreçte de taviz verilmeksizin her alanda sürdürülecektir. Ancak bu mücadelede vicdanlara ters gelen sorunların da özgüvenle çözüme kavuşturulması önemli.

ANAYASA

Türkiye'nin başlattığı sivilleşme ve demokratikleşme adımlarının en önemli ayağı yeni anayasa. Tüm kesimleri kucaklayan demokratik, özgürlükçü ve çoğulcu bir anayasanın, Türkiye'nin istikrarla ilerlemesinin de yolunu açacaktır.

AB HEDEFİ

Türkiye, AB'ye üyelik hedefinden hiçbir zaman vazgeçmedi, samimiyetle gayret gösterdi. AB müktesebatına uyum amaçlı reformlar, 2012'de de kararlı şekilde devam ettirilecektir.

VAN DEPREMİ

Van'da meydana gelen depremde kaybedilen vatandaşların üzüntüsü hala yüreklerde. Van'ın ayağa kalkması için çalışmalar çabayla sürdürülmektedir.

SORUNLARIN FARKINDAYIZ

Sorunlarımızın farkındayız. Bunları çözmek için güçlü bir irade sergilenmektedir. Bütün kurumlarımız gelişme ve demokratikleşmei için işbirliğiyle hareket etmektedir. Çok çalışırsak ve başaracağımıza inanırsak ulaşamayacağımız hiçbir hedef yoktur.

3 TWEET'LE KUTLAMA

Cumhurbaşkanı Gül, Twitter'daki yeni yıl mesajında şunları kaydetti:

'Herkese merhaba. 2011'i geride bırakırken, eşim Hayrünnisa Hanım ile birlikte sizlere selam vermek istedik. Gül Ailesi olarak tüm vatandaşlarımızın yeni yılını tebrik ediyoruz. 2012'nin ülkemize ve insanlığa huzur, barış ve esenlik getirmesini diliyoruz.'

Bakanlardan barış dileği

AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Twitter'dan vatandaşların yeni yılını kutladı. Bakanların mesajlarının ortak noktası 2012'nin ülkemize ve tüm insanlığa barış, huzur, mutluluk, sağlık, kardeşlik getirmesi oldu.

'Cumhurbaşkanına Sorun' başlıyor

'Cumhurbaşkanı'na Sorun' uygulamasının, bugün başlayacağını da Twitter'dan duyuran Gül, mesajında şunları ifade etti: 'Sizlerle doğrudan iletişimimde yeni bir kanal olmasını beklediğim 'Cumhurbaşkanına Sorun' uygulaması, yeni yılın ilk günü başlayacak. En beğendiğiniz soruları, sahipleri bana Çankaya Köşkü'nde sorabilecekler, cevaplarını kendilerine bizzat vereceğim' dedi. Bugünden itibaren 'http://cbsorun.tccb.gov.tr/kurallar' adresinden ulaşabileceğini bildiren Gül, Twitter'da sözlerini 'Eşim ve ben, herkese güzel bir hafta sonu diliyoruz' diye bitirdi.

Genelkurmay Başkanı huzur temenni etti

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, TSK mensuplarına yayınladığı yeni yıl mesajında şöyle dedi: Vatan, millet ve bayrak sevgisiyle yoğrulmuş TSK'nın, kahramanlıklarla dolu geçmişinde olduğu gibi yeni yılda da; modern teknoloji ve teçhizatla donatılmış, yüksek eğitim seviyesine sahip nitelikli personeliyle Ebed" Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün fikirleri ve devrimlerinin ışığında ve yüce milletinin hizmetinde olarak, anayasayla tayin edilmiş görevlerini üstün bir başarıyla yerine getirmeye devam edeceğine ve her türlü güçlüğü, sabırla ve serinkanlılıkla yeneceğine yürekten inanıyorum.

(UGK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com