Gül: ABD Düşünsün!

Gül: ABD Düşünsün!
Abdullah Gül'den Wikileaks yorumu...

Abdullah Gül Kazakistan'a giderken Esenboğa Havaalanı'nda soruları cevapladı..

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Kazakistan'a giderken Esenboğa Havaalanı'nda gazetecilerin sorularını cevapladı.. ABD'den sızan Wikileaks belgeleriyle ilgili konuşan Gül, "Bir ülkenin sızmaması gereken gizli belgeleri sızıyorsa bunu o ülke düşünsün.." dedi.

ERDOĞAN'LA TATSIZLIK VAR MI
Diplomasinin 11 Eylül'ü olarak tanımlanan Wikileaks isimli internet sitesinde yayınlanan belgelerde yer alan 'Başbakanla aralarından tatsızlık var' iddiasıyla ilgili açıklamalar yaptı.

İşte Gül'ün açıklamalarından satır başları...

-Belgelerin bir kısmını yayınlamış durumdalar ve yayınlayacaklar da.. Bunlar kendi bulundukları yerden kişileri değerlendirme durumu. Bunların bazıları doğru bazıları yanlış değerlendirme olabilir. Tabii Türkiye'yle iligili bir takım iddialar var. Biz bunlara alışkınız. Kadim dostluklarımız var. Başbakan ve benim için yazılan konu da kendi değerlendirmeleridir.

-Ne tip belgeler var görmemiz lazım. Amerikalı diplomatlardan biri oturmuş belgeler yazmış onlarla ilgili bilgi mi alacağım.

-Türk basınında zaten yazılan çizilen şeyleri alıp kendileri değerlendirip yazmışlar.

-Bundan sonra ne yayınlayacaklar bakmak gerekir. Bir ülkenin gizli arşivleri dışarı sızıyorsa buna bir durup bakmak gerekir

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com