Gül çifti Kraliçe locasında!

Gül çifti Kraliçe locasında!
Abdullah Gül ve eşi Hayrunnisa Gül,İngiltere ziyaretinde Kraliçe'nin locasında klasik müzik dinledi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül eşi Hayrünissa Gül ve beraberindeki heyeti taşıyan THY uçağı, Londra’nın Heathrow Havaalanı’na yoğun sis nedeniyle yaklaşık 1 saatlik gecikmeyle indi. Cumhurbaşkanı Gül’ü burada İngiltere Kraliçe adına özel temsilci Lord Viscount Hood karşıladı. Gül ve beraberindeki heyet Londra’da 3 gün resmi temaslarda bulunacak.

GÜL ÇİFTİNE DAVUTOĞLU ÇİFTİ DE EŞLİK ETTİ
Kraliçe 2’nci Elizabeth’in davetlisi olarak dün akşam saatlerinde Londra’ya gelen Cumhurbaşkanı Gül ve eşi, ziyaretinin bir bölümünde Buckingham Sarayı’nda kalıyor. İngiltere ziyaretini sürdüren Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, dün akşam Londra’daki tarihi ’Royal Albert Hall’da konser izledi. Kraliyet Filarmoni Orkestrası’nın ’Classical Spectacular’ isimli klasik müzik konserini Kraliçe’nin locasından dinleyen Gül çiftine, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da eşlik etti. Yuvarlak mimarisi ve akustiğiyle İngiltere’deki dikkat çekici yapılar arasında yer alan Royal Albert Hall, 1871 yılında dönemin İngiltere Kraliçesi Victoria tarafından açılmıştı.


LİMUZİNLE SARAYA GÖTÜRÜLECEKBugün İngiltere Sanayi Konfederasyonu’nun düzenlediği (CBI) yıllık geleneksel konferansa konuşmacı olarak katılacak olan Cumhurbaşkanı Gül, eşiyle birlikte Westminster Katedrali’ni de ziyaret edecek. Cumhurbaşkanı Gül, ziyaretlerinin ikinci günü kaldıkları otelden Prens Charles ve eşi Camilla tarafından alınarak Kraliyet Süvari Birliği eşliğinde limuzinle saraya götürecek. Sarayda, Kraliçe Elizabeth’in yanı sıra Prens William ile Prenses Kate Middleton tarafından karşılanacak olan Cumhurbaşkanı Gül, burada Türk eserlerinin de yer aldığı Kraliyet koleksiyonunun bulunduğu resim galerisini gezecek.

Aynı gün Cumhurbaşkanı Gül Prens William ile Prenses Kate Middleton’ın evlendiği Westminister Katedrali’ni ziyaret ederek, burada savaşta yaşamlarını yitirmiş askerlerin anıtının bulunduğu bölüme çelenk koyacak. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, daha sonra Başbakan David Cameron’la Başbakanlık konutunu 10 Downing Street’de bir görüşme yapacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com