Gül Cumhurbaşkanı olduğunu hatırladı!

Gül Cumhurbaşkanı olduğunu hatırladı!
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Şike Yasaı için verdiği veto kararını değerlendirdi...

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kamuoyunda ''Şike Yasası'' olarak nitelenen yasayı iade etmesini değerlendirirken, ''Sayın Cumhurbaşkanı herhalde Cumhurbaşkanı olduğunu hatırladı. Çankaya noterinin ötesinde bir kurum olduğunu hatırladı'' dedi.

ERDOĞAN HASTA OLDU, ONLAR LİDERLİK YARIŞINA DÜŞTÜ!

İnce, TBMM'de gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Gül'ün, Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunu bir kere daha görüşmek üzere TBMM'ye iade etmesiyle ilgili düşünceleri sorulan İnce, şunları söyledi:

''Şu ana kadar toplumu yakından ilgilendiren, rahatsız eden onlarca yasanın AKP tarafından dayatma ile, AKP çoğunluğunun gücü ile çıkarılmış, onlarca yasayı geri göndermemesine rağmen bugün 4 partinin de imzaladığı bir yasayı geri gönderiyor.
Buradan şu sonuç çıkıyor: Bir 'AKP'ye tek başıma karşı koymadım. Çünkü AKP'nin tek başına kanun teklifi değil'. İki rol kapma sevdasında mı- Üç, Cumhurbaşkanlığı görevini yeni mi hatırladı- Şimdiye kadar neredeydin- Bu çok ilginç, gerçekten şaşkınım. Kahramanlığa mı soyunuyor-
''

"ARINÇ'A HİÇ YAKIŞTIRAMADIM!"

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın açıklamalarına da değinen İnce, ''Hele Bülent Arınç'ın açıklamaları. Ona gerçekten yakıştıramadım. Hasta yatağında birisi var. Partinin Genel Başkanı ve bu ülkenin Başbakanı. Başbakan hasta yatağında Bülent Arınç liderlik sevdasında. Gerçekten ilginç. Çok şaşkınım'' diye konuştu.

''SAĞLIĞINA DUA EDİYORUM!''

Ana muhalefet partisinin grup başkanvekili olarak kendisinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sağlığına dua ettiğini ifade eden İnce, ''Bu ülkenin Başbakanı, insan. Konuşurken nezaket dahilinde konuşmaya çalışıyorum. Hasta bir insanı incitmemek istiyorum. Gerçekten bir kaç gündür alt perdeden sakin konuşuyoruz. Sayın Bülent Arınç liderlik sevdasında, Sayın Abdullah Gül liderlik sevdasında'' dedi.
İnce, konuşmasına şöyle devam etti:

''Ameliyat olmuş hasta yatağında bir Başbakan. 'Buradan ben çıkar mıyım' diye veto eden bir Cumhurbaşkanı. Ben 'Biat etmedim' diyen bir Bülent Arınç. Ayıp yakışmıyor. Başbakanın hastalığından yararlanarak liderlik sevdasına düşmüşler, hiç yakışmıyor. Bunca yıllık arkadaşlar. 'Ya sen, ya Abdullah Gül ya benim'. Tekrar bu noktaya mı geldik. Ben yakıştıramıyorum. Gerçi başka bir partinin sorunu bu. Ama ülkenin Başbakanı hasta yatağında yatarken takım arkadaşlarının rol kapmaya çalışması... Siyaseti bu platformda görmek istemiyorum. Siyaset bu platformda olmamalı. Daha düz daha saf daha iyi niyetli bir platformda olmalı.''

ŞİKE CEZALARINI DEĞERLENDİRDİ!

İnce, yeni bir kanun tasarısı hazırlanıp hazırlanmayacağı yönündeki bir soruya ''Bilmiyorum arkadaşlarla değerlendirme yapmadım'' dedi. İnce, yasadaki cezaların ağır olup olmadığı sorusuna da ''Kişisel fikrim bence ağır'' cevabını verdi.

İnce, Başbakan Yardımcısı Arınç'ın, PKK'nın üst düzey yöneticisinin yakalandığına dair açıklamalarının hatırlatılması üzerine ''Sayın Arınç'ın bugünlerde devlet işleri ile ilgili söylediklerini bir kere daha teyit etmek lazım. Çünkü kişisel hırsları ile ilgileniyor. Bu ara yanlış yapabilir. Umarım öyledir. Teyide muhtaçtır diye düşünüyorum'' dedi.

(UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com