Gül-Erdoğan cephesinde çatlak derinleşiyor

Gül-Erdoğan cephesinde çatlak derinleşiyor
Başbakan Erdoğan, Gül'ün ''tutuklu vekillerle'' ilgili sözlerine dair, ''Cumhurbaşkanımız ile bir polemiğin içerisine girmek istemem'' dedi.
TBMM'nin yeni yasama yılının açılış töreninden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, TBMM'nin açılışında yaptığı konuşmada, tutuklu milletvekilleri ile ilgili sözlerinin hatırlatılması üzerine şunları söyledi:
 
''Sayın Cumhurbaşkanımızla bir polemiğin içerisine girmek istemem. Bizim bu düşünceyi paylaşmadığımız ortada zaten. Çünkü bu insanlar arazide çalışarak milletvekilliğini kazanmış olan insanlar değiller. Onlar zaten o dönemde içerideydiler ve o dönem içerideyken tersten dönüp parlamentoya gelme gayreti içindeydiler.  Bakın şimdi onlardan bir tanesi, buyurun ilk derece mahkemenin verdiği karar; 18 yıl. Dışarıda olmuş olsaydı durum çok daha farklı olmuş olacaktı. Bunları iyi görmek durumundayız diye düşünüyorum.''

ABDULLAH GÜL NE DEMİŞTİ?
 
Kılıçdaroğlu: Gül'ü kutluyorum
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Tutuklu milletvekillerine yaptığı vurgu nedeniyle Cumhurbaşkanı'nı kutluyorum'' dedi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com