Gül: Herkes aklını başına alsın

Gül: Herkes aklını başına alsın
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İmralı'da Öcalan ile yapılan görüşmeleri değerlendirdi.

Gül, "Süreçte rol alanlar ne yapması gerektiğini biliyor. Herkesin aklını başına alması, düşünmesi ve eğer 'acılar dinsin kan dursun' 'deniyorsa üstüne düşeni yapması gerekiyor" dedi.
 
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Abdullah Öcalan ile yürütülen görüşmeleri değerlendirdi. Gül'ün "birinci önceliğimiz bu" dediği konuşması şöyle; "Terör Türkiye'nin enbüyük meselesi. Birinci önceliğimiz. Terörü kesinlikle gündemimizden çıkarmamız lazım. Bir taraftan çok acılar çekiliyor. Bir taraftan da çok önemli olduğu, geleceğimizle ilgili olduğu için bu konuyu gündemimizden çıkarmak birinci önceliğimiz.
 
Terör örgütünün başka ülkelerin çıkarları için de taşeronluk yaptığını bildiğimiz için terörü gündemden çıkarmak gerekiyor.
 
'YILLARDIR BÖYLE  İSE, YILLARCA DA BÖYLE OLABİLİR...'
 
Birçok yöntem vardır ve bunların hepsi de kullanılır. Karşımızda silahla çıkana elbette silahla karşılık verirsiniz. Devletin görevi budur. Bu yıllardır bu böyle devam ederse, yıllarca da devam eder. Bunun herkes tarafından bilinmesi gerekir.
 
'ROL ALANLAR NE YAPMALARI GEREKTİĞİNİ BİLİYOR'
 
Önümüzde ayak bağı olan bu meselede tabiki bütün yöntemler değerlendirilir. Şimdi şahit olduğunuz yeni bir çalışma var. Bu süre içerisinde rol alanlar ne yapmaları gerikiyorsa biliyorlar. Eğer dürüst davranır yapmaları gerekeni yaparlarsa o acılar sona erer.
 
'TÜRKİYE DEMOKRATİK BİR ÜLKE AMA!'
 
Türkiye gibi demokratik bir ülkede elbette herkes düşüncesini söyleyebilir ama bu konuda konuşmaması gerekenler var. Bu konuda devletin kurumlarına güvenilmesini istiyorum.
 
'HERKES AKLINI BAŞINA ALSIN'
 
Bölgedeki yaşananlar bazılarını yanlışa sevk edebilir. Dünyanın başka yerlerindeki terör örgütleri de aynı süreçlere düşmüştür. Süreçte rol alanlar ne yapması gerektiğini biliyor. Herkes aklını başına almalı.
 
Herkesin başını aklına alması, düşünmesi ve eğer 'acılar dinsin kan dursun' 'deniyorsa üstüne düşeni yapması gerekiyor. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com