Gül: "Muasır medeniyette öğretmenlerimizle ulaşacağız"

Gül: "Muasır medeniyette öğretmenlerimizle ulaşacağız"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya Merkez İlçe Başkanı Cemal Gül, öğretmenliğin, muhatap olarak insanı alan ve gencecik insanların birer fidan gibi yeşermesini sağlayan bir meslek olduğunu kaydetti.

Öğretmenler günü sebebiyle bir mesaj yayınlayan Gül, "Erdemli insanlardan kurulu bir toplum oluşturmak öğretmenin görevidir. Dünyadaki canlılar içesinde insan; akla sahip olmasıyla en değerlisidir ancak bazı durumlarda en vahşi, en acımasız, en dengesiz olan varlıkta insandır.'Bir insanı kötülüklerden uzak tutup iyilik yapmaya teşvik etmek, üzerine güneş doğan her şeyden daha hayırlıdır' sözü öğretmenliğin ne kadar kutsal bir amaca hizmet ettiğini çok iyi anlatmaktadır.
Birçok şeyin maddi çıkar olduğu şu günlerde bu yüce görevi en güzel şekilde sürdürmek büyük başarıdır. Bu sebepten ötürü heyecanınızı ve hedeflerinizi asla kaybetmemelisiniz.Mesleğini bitmez ve tükenmez sabırla ve istekle yapmanız bu görevinizde muhakkak başarı getirecektir.Kazanılması gereken esas değer; para, mevkii, ünden ziyade değerlere sahip olmak ve bilgeliktir ayrıca başarının getirdiği manevi rahatlıktır.Muasır medeniyete varmamız, bu gururun sahibi feda ve cefa gösteren tüm öğretmenlerimizle gerçekleşecektir.Tohumları yemyeşil fidanlara dönüştüren ve dönüştürecek öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü kutlar; başarı, esenlik ve mutluluklar temenni ediyorum" ifadelerini kullandı. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com