Gül ve Erdoğan’a: İslam mafyası…

Gül ve Erdoğan’a: İslam mafyası…
Egemen Bağış'la yaşadığı tartışmayla gündeme gelen Hollandalı aşırı sağcı vekil Gül ve Erdoğan için "İslam mafyası" dedi.

AB Bakanı Egemen Bağış'la yaşadığı tartışmalarla gündeme gelen Hollandalı aşırı sağcı milletvekili Barry Madlener, bu kez de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için ağır ifadeler kullandı.
 
AB’nin genişlemesiyle ilgili olarak Hollanda parlamentosunun alt kanadını oluşturan Temsilciler Meclisi’nde yapılan oturumda aşırı sağcı PVV (Özgürlük Partisi) milletvekili Madlener’in Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan için sarf ettiği sözler tepki çekti.
 
“İSLAM MAFYASI TARAFINDAN REHİN ALINDI”

 
Oturumda, Madlener’in Türkiye için “Erdoğan ve Gül’ün önderliğinde İslam mafyası tarafından rehin alındı” ifadesini kullanmasına tepki gösteren Sosyal Liberallerin (D66) lideri Alexander Pechtold, PVV milletvekili Raymond de Roon’un da daha önce Başbakan Erdoğan ile ilgili çirkin sözler kullandığını hatırlatarak, “Terbiyeli konuşulmalı” dedi.
 
Pechtold, Hollanda parlamentosunda müttefik devletler hakkında bu şekilde konuşulduğu izlenimi yaratılmaması ve görgü kurallarına dikkat edilmesi çağrısında bulundu.
 
Madlener’in Türkiye’nin müttefik olmadığını ileri sürmesine daha da kızan Pechtold, “Bu böyle devam ederse benim görüşecek bir şeyim yok” dedi. Bunun üzerine Madlener, Meclis Başkan Vekili tarafından uyarıldı.
 
Madlener’e bir tepki de Hollanda Dışişleri Bakanı Frans Timmermans’tan geldi. Timmermans, “Dışişleri Bakanı olarak Madlener’in Türkiye’nin başbakanı için kullandığı ifadelere katılmadığımı söylemek durumundayım. Bana göre gerçek argümanların yoksa hakarete başlarsın” diye konuştu. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com