Gül'den Erdoğan'a mesaj mı?

Gül'den Erdoğan'a mesaj mı?
Cumhurbaşkanı Gül: "Baskı altına alma gayretleri birçok acının, çatışmanın kaynağı olmuştur." dedi.

Taksim Gezi Parkı ile başlayan direniş tüm yurtta sürerken, Başbakan Erdoğan Topçu Kışlası’nın yapımı konusunda geri adım atmayarak baskıcı tutumunu sürdürdü.

Erdoğan’ın bu tavrına karşılık, Türkçe Olimpiyatları için ülkemizi ziyarete gelen gençlerle buluşan Gül’den anlamlı bir mesaj geldi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Dünyada barışın olması için farklı dil, din, inanış ve kültürlerin birbirine saygı duyması, tanıması ve birbirleri ile barış içinde yaşamaları lazım. Birbirini baskı altına alma gayretleri acıların, çatışmaların kaynağı olmuştur” dedi.

Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, 11. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları etkinliğine katılmak üzere Türkiye’ye gelen 82 öğrenciyi Çankaya Köşkü’nde kabul ettiler. Cumhurbaşkanı Gül törende bir de konuşma yaptı ve Türkçe olimpiyatlarının nasıl Türkiye’yi dolaştığını ve Türk halkının sizlere nasıl kucak açtığını, onları nasıl mest ettiğinizi izlediğini, bununla övündüğünü belirtti.

Gül’ün açıklamaları şöyle:

Dünyanın dört bir yanından 2 bine yakın öğrenci var. Büyük bir organizasyon. Sizin yaşınızda bu kadar kişi getirmek, Türkiye’de misafir etmek, şehir şehir gezdirmek büyük bir organizasyon, büyük bir iş. Kamu kaynakları ile yapılmadığı, sivil toplum ve vatandaşlarımızın gönüllü katkılarıyla yapıldığını düşününce organizasyonun ne kadar büyük olduğunu belirtmek istiyorum.

BASKI ALTINA ALMA GAYRETİ…

Bu faaliyetlerin başka bir önemi de gençler arasında barışın, kardeşliğin, dostluğun oluşması. Bu günkü gençler artık başka ülkelerde ne olup bittiğini görüyor. Bugün kimse doğduğu şehirde yaşamıyor. Dünyada barışın olması için farklı dil, din, inanış, kültürlerin birbirine saygı duyması, tanıması ve birbirleri ile huzur, barış içinde yaşaması lazım. O olmazsa birbirini baskı altına alma gayretleri çok acıların, çatışmaların kaynağı olmuştur.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com