Gül'den Ergenekon Operasyonu Yorumu!

Gül'den Ergenekon Operasyonu Yorumu!
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ergenekon soruşturması kapsamında yapılan aramalarla ilgili konuştu..

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ergenekon soruşturması kapsamında yapılan aramalarla ilgili olarak "Cumhuriyet Savcılarının kararı, söyleyecek bir şeyim yok" dedi. Gül, terör örgütü PKK'nın sözde eylemsizlik kararına son verdiğinin hatırlatılması üzerine de terörle hiçbir yere gidilemeyeceğini belirterek, "Olup bitenlerden ders alıp, hiç bir şekilde terörist eylemlere başvurulmaması gerekir. Buna tepkimiz tabi ki büyük olur. "dedi.

Gül, Mısır'a hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda basın mensuplarına açıklamada bulundu. Ergenekon soruşturması kapsamında Yalçın Küçük, Nedim Şener, Ahmet Şık'ında aralarında bulunduğu 10 kişinin evindeki aramaların nasıl değerlendirdiği yönündeki soruya ise Gül, "Az önce öğrendim. Cumhuriyet Savcılarının kararı söyleyecek bir şeyim yok." dedi.

Teröristbaşı Abdullah Öcalan'a ev hapsiyle ilgili tartışmaların hatırlatılması üzerine Abdullah Gül, "Mahkeme kararları kesinleşmiş, cezasını çekmektedir." diye cevap verdi.
Terör örgütü PKK'nın sözde eylemsizlik kararına son verdiğinin hatırlatılması üzerine Gül, "Terörle hiç bir yere gidilemeyeceğini herkes gördü. Bütün halkımızın teröre şiddetle karşı olduğunu, terörü ne kadar lanetlediğini, teröre karşı herkesin tek yürek olduğunu herkes bilmektedir. Olup bitenlerden ders alıp, hiç bir şekilde terörist eylemlere başvurulmaması gerekir. Buna tepkimiz tabi ki büyük olur.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com