Gül’den “kuvvetler ayrılığı” yorumu

Gül’den “kuvvetler ayrılığı” yorumu
Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Erdoğan’ın “kuvvetler ayrılığı” çıkışı ile ilgili ilk kez konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Abdullah Gül arasındaki fikir ayrılığı bugün bir kez daha kendisini gösterdi.
 
Başbakan’ın geçtiğimiz hafta söylediği ve olay yaratan “Kuvvetler ayrılığı zaman zaman önümüze bir engel olarak çıkıyor” sözlerine karşılık olarak Abdullah Gül kuvvetler ayrılığını savundu.
 
Gazetecilere demeç veren Abdullah Gül, “Kuvvetler ayrılığı demokrasinin temel bir ilkesidir” dedi.
 
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Tarabya Merkez Camisi'nde kıldığı cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 
Bir gazetecinin, ''Geçtiğimiz günlerde kuvvetler ayrılığıyla ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın (Kuvvetler ayrılığı zaman zaman önümüze bir engel olarak çıkıyor) şeklinde açıklaması olmuştu. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusuna Gül, ''Sayın Başbakan, eskiden gelen bazı yanlış örnekler vardır onları kastetmiştir. Yoksa kuvvetler ayrılığı hepimiz biliyoruz ki, demokrasinin temel bir ilkesi. Bu açıdan bakmak gerekir'' yanıtını verdi.
 
Gül, ''Yanlış örneklerden kastınız 367 meselesi mi?'' sorusunu da ''Yok, yok'' diyerek cevapladı.
 
TÖRENE NEDEN DAVET EDİLMEDİ?
 
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ''Göktürk-2 uydusunun uzaya fırlatılması törenine davet edilmeyişinizi nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusuna, ''Herhalde bir yanlışlık olmuştur, bir kasıt aramamak lazım bunlarda. Kasıt yok'' karşılığını verdi. (CTE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com