Gül'den MİT'e Hizbullah Talimatı!

Gül'den MİT'e Hizbullah Talimatı!
Cumhurbaşkanı Abdulah Gül, Hizbullahçıların tahliyesinin ardından istihbaratın artırılması için MİT ve emniyete talimat verdiğini açıkladı...

Cumhurbaşkanı Gül, Hürriyet gazetesinin sorularını yanıtladı.Gül, "Son yargı kararları çerçevesinde serbest kalan çeşitli terör örgütü üyeleri konusunda benim de vicdanım tabii ki sızladı. Yakından takip ediyorum. Hatta bu konuda önceki gün MİT ve emniyete, bu şahıslarla ilgili istihbarat faaliyetlerini daha da yoğunlaştırmaları talimatı verdim" dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, Diyarbakır gezisindeki yoğun sevgi için, "Nasıl davranırsanız öyle karşılık alırsınız. 'O taş atıyor, bunlardan bir şey olmaz' denilen çocuklarımız bu kez gül attı. Amacım önümüzdeki dönemde o bölgeye daha fazla gitmek ve halkla iç içe olabilmek. Ama yapmamız gereken çocukların sadece yanağını göstermelik olarak sevmek değil, şefkatle kucağınıza almak, sarmaktır" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Gül'ün yargı ile ilgili mesajları da vardı. Gül, "Yüksek yargı mensuplarının da yurtdışında kamu görevlileri gibi kısa süreli de olsa eğitim görmesi gerektiğini düşünüyorum" dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com