Gül’den polise “gaz kullanmayın” talimatı

Gül’den polise “gaz kullanmayın” talimatı
Taksim’deki Gezi Parkı’ndaki ağaçların sökülmesiyle başlayan ve Türkiye’ye yayılan protesto gösterilerinin Ankara ayağında önceki gece ilginç bir olayın yaşandığı ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, Cumhurbaşkanlığı Köşkü çevresinde eylem yapan gruba müdahale edilmemesi yönünde talimat verdiği öğrenildi.
 
Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, protestoların yoğun yaşandığı kentler arasında bulunan Ankara’da, eylemlerin ikinci gecesinde bir grup protestocu Cumhurbaşkanlığı Köşkü çevresinde eylem yapmaya başladı. Eylem sırasında, Ankara Emniyeti’nin aldığı güvenlik önlemleri çerçevesinde Köşk çevresinde konuşlu bulunan polis ekipleri alarma geçti.
 
Protesto eyleminin devam ettiği sırada, yetkililer, yaşanan durumu Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e aktarırken, nöbet tutan polis ekiplerinin gruba müdahale edebileceği anlatıldı.
 
Bu açıklamanın ardından Gül’ün eylemci gruba biber gazıyla müdahale edilmemesi yönünde talimat verdiği kaydedildi. Bu talimat uygulanırken, protestocu grup bir süre sonra Köşk çevresinden ayrıldı. (CTK)
 
Milliyet

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com