Gül'den Yazıcıoğlu talimatı

Gül'den Yazıcıoğlu talimatı
Gül, Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili DDK'ya yeni bir rapor hazırlanması talimatını verdi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili DDK'ya yeni bir rapor hazırlanması talimatını verdi. Gül, YAŞ'taki atamalar konusunda ise “Demokrasi yerleşiyor” değerlendirmesinde bulundu.
 
Cumhurbaşkanı Gül, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ileBaşkanlık Divanı üyelerini Çankaya Köşkü'nde kabul etti. Görüşmede Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün,YAŞ'taki atamalara atıf yaparak , “Türkiye demokrasi rayına oturuyor. Son günlerde yaşanan demokrasinin güzelliğidir. Sorunlar diyalog yoluyla çözülüyor. Demokrasilerde herkesin hak ve yetkilerini bilmesi gerekir” dediği öğrenildi. Gül'ün artan terör olaylarının Türkiye'nin birinci gündem maddesi olduğunun altını çizerek “Bu sorunun kökten çözümü için gereken adım atılıyor” dediği kaydedildi.

DDK'YA YENİ RAPOR TALİMATI

Devlet Denetleme Kurumu'na Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili rapor hazırlatan Gül, “Bütün noktalar ve şüpheler aydınlatılıncaya kadar bu konunun üzerinde duracağım. Bu olayda birçok karanlık nokta var. Ulaştığımız birçok bilgi ve belge de var. Bunları gerekli yerlere gönderdik. DDK'ya ek bir rapor hazırlanması için talimat verdim” dediği öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com