Güldüren köyünde halk oyunları galası

Güldüren köyünde halk oyunları galası
Kütahya'nın Hisarcık ilçesi Güldüren köyünde sona eren halk oyunları kursunun sonunda gala gecesi düzenlendi.Köy muhtarlığı tarafından düzenlenen gecede skeçlerin ardından kursa katılan 23 köy genci yöre oyunlarından çeşitli örnekler sundular.

Kütahya'nın Hisarcık ilçesi Güldüren köyünde sona eren halk oyunları kursunun sonunda gala gecesi düzenlendi.
Köy muhtarlığı tarafından düzenlenen gecede skeçlerin ardından kursa katılan 23 köy genci yöre oyunlarından çeşitli örnekler sundular.
İlgiyle izlenen ve yaklaşık 1,5 saat süren gösterilere İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yılmaz, Halk Eğitim Müdürü Salih Kilitçi, Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Coşar, Güldüren Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı İsmail Durmaz ve köy halkı katıldı.
Güldüren köyü muhtarı Nurettin Keleş, “Köyümüzdeki gençler uzun zamandan beri yöre oyunlarını bilmediklerini ve öğrenmek istediklerini söylüyorlardı. Bunun üzerine köyümüzde halk oyunları kursu açılması teklifimize Halk Eğitim Müdürlüğümüz sıcak baktı. İki aylık kurs sonunda 23 gencimiz çok iyi birer usta oyuncu oldu. Köyümüze halk oyunları kursu açarak gençlerimize geleneksel kültürümüz olan ve unutulmaya yüz tutan yöre oyunlarımızı öğreten başta Usta öğretici Memiş Can ve Halk Eğitim Müdürümüz Salih Kilitçi'ye çok teşekkür ediyorum“ dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com