Gül'e hakaret eden şizofreniye hapis istendi

Gül'e hakaret eden şizofreniye hapis istendi
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Adana gezisi öncesi polisi cep telefonuyla arayıp, hakaretlerde bulunduğu iddia edilen 45 yaşındaki şizofreni hastası Ş.Y. hakkında 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 9 Aralık 2010 tarihinde gerçekleşecek Adana ziyareti öncesinde Emniyet Müdürlüğü'nü arayarak Gül'e hakaretlerde bulunan şizofreni hastası Ş.Y. hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Davalara katılmadığı gerekçesi ile bir de hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Ş.Y’nin 4 yıl hapsi isteniyor.
 
Ş.Y. hakkında Adana 11'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Davanın iddianamesinde sanık Y.'nin şizofreni hastası olduğu için cezai ehliyetinin bulunmadığı ve hakkında kovuşturmaya yer olmadığı kararı verilmesinin düşünülmesi gerektiği belirtildi.
 
Mahkeme, Ş.Y'nin cezai ehliyet durumunu düşünürken Ş.Y yapılan duruşmalara katılmadı. Bu kez de duruşmalara katılmadığı için Ş.Y hakkında yakalama kararı çıkardı. Ş.Y, 4 gün önce yakalanarak gözaltına alındı. Adliyeye getirilen adam, nöbetçi mahkeme tarafından serbest bırakıldı. Yargılanmasına önümüzdeki günlerde devam edilecek olan sanık Y., nöbetçi mahkemedeki ifadesinde şunları söyledi: "O günlerde hastaydım. Hala hastalığım devam etmektedir. İlaç kullanıyorum. Bu yüzden ne dediğimi bilmiyorum." (SNK)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com