Gülen Cemaati hakkında şok iddia!

Gülen Cemaati hakkında şok iddia!
PKK lideri Cemil Bayık, Gülen Cemaati hakkında gündeme bomba gibi düşen bir iddiada bulundu.

PKK'nın yeni lideri Cemil Bayık Gülen cematini CIA ile işbirliği yapmakla suçladı. Bayık Cemaatle ilgili BBC'ye şok beyanatlar verdi.

Doğrudan doğruya cemaati çözüm sürecini sabote ettiğini söyledi
BBC'ye konuşan Cemil Bayık röportajının üçüncü kısmında Fethullah Gülen ve cemaatine ilişkin Kandil'in bakış açısı masaya yatırıldı.

Bayık, Gülen Cemaati’nin, İslam coğrafyasında geçmişten bugüne uzanan bir misyonunun bulunduğu, o kapsamda faaliyetlerini sürdürdüğü söyleyerek şunları kaydetti;

ÖREN VE GÜLEN'İN DERNEĞİ

"Türkiye’de ilk komünizmle mücadele derneğini kuran Enver Ören ile Fethullah Gülen’dir. Bu dernekleri CIA, Sovyetlere ve Türkiye’de sola karşı kuruyordu. Sovyetler ve Sosyalizmdüşmanlığı yapıldı.

İKTİDAR İSLAMI STRATEJİSİNE GEÇİŞ

Sovyetler dağılınca kapitalist modernist sistem tarafından yeni bir strateji geliştirildi: İktidar İslam’ı stratejisi. Bu, Fethullah Gülen eliyle gerçekleştiriliyor. Bugün kapitalist modernist sistem, onun vurucu gücü NATO, Orta Doğu ve Orta Doğu’nun etrafında bu stratejiyi uyguluyor. Bununla kendi hegemonyasını kurmak istiyor.

CEMAATİN SİVİL ÖRGÜTÜ ALDATMA

Derin devlet NATO’nun stratejilerine göre şekilleniyor. Bu stratejinin ideolojik öncülüğünü de Fethullah Gülen örgütlenmesi yapıyor. Kendisini bir sivil toplum örgütü gibi gösteriyor. Bu bir aldatmadır. Tamamen o stratejinin ideolojik öncülüğünü yapıyor."

CEMAAT BARIŞ SÜRECİNE KARŞI

Bayık, Gülen Cemaati’nin barış sürecine de karşı olduğunu düşünüyor:

-"Açıkça karşısında duruyor ve sabote etmeye çalışıyor. Hatta hükümete şunu söylüyor: Neden PKK’yle çözüme oturuyorsun? Tasfiye etmen gerekir."

BBP'Yİ CEMAAT KULLANIYOR

Bayık, BBP’nin (Büyük Birlik Partisi) Cemaat tarafından kullanıldığını da iddia ediyor.

Bayık’a göre Cemaat ve BBP arasında 12 Eylül öncesi dönemde MHP ve Ülkü Ocakları arasında olana benzer bir ilişki var.

Cemil Bayık elinde Gülen Cemaati ile ilgili çarpıcı belgeler olduğunu da iddia etti ve bunları yayınlayacak basın organlarına vermeye hazır olduklarını söyledi.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com