'Gülen Cemaati Misyonerlik Yapmasın!'

'Gülen Cemaati Misyonerlik Yapmasın!'
Ahmet Türk, Abdullah Öcalan'ın Fethullah Gülen cemaatiyle ilgili açıklamalarını yorumladı...

Abdullah Öcalan'ın Fethullah Gülen cemaatiyle ilgili açıklamalarını yorumlayan Ahmet Türk, Kürt sorunun çözümü için herkes ile görüşülmesi gerektiğini belirtti. Türk, bölgede misyonerlik yapılmasını doğru bulmadıklarını, hizmet yapılması gerektiğini söyledi.

YADIRGANACAK BİR ŞEY YOK
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ahmet Türk, “Toplumun her kesimi ile görüşme, düşüncelerini alma veya Kürtlerin kendi düşüncelerini herkese anlatma gibi bir ihtiyaç vardır. Eğer bir siyasi süreç ve bir siyasi talep varsa, Kürtler ne istediklerini herkesle paylaşmak zorundadır. Biz hükümetle de muhalefetle de paylaşmak isteriz. Toplum ve birçok sivil toplum örgütü ile fikir ve düşüncelerimizi paylaşmak isteriz. Burada yadırganacak bir şey yok” dedi.

MİSYONERLİĞE KARŞIYIZ
Kürtlerin her düşünceye eşit mesafede yaklaştığını belirten Türk, bölgede misyonerlik yapılmasını doğru bulmadığını ve buna karşı çıktıkları söyledi.

Ahmet Türk şöyle dedi: ''Halkı kendi düşüncesi doğrultusunda örgütlemeye kalkan değil, gerçekten de burada hizmet yapan, farklı alanlarda kendini anlatan bir sivil toplum örgütü olarak görmek lazım. Misyonerlik doğru değildir. Ben gelip 'sana ideolojimi mutlaka kabul ettireceğim' düşüncesi ile yaklaşıldığı zaman, biz buna karşı çıkıyoruz. Onun dışında Türkiye'de demokrasi var. Birçok kurum, örgüt, sivil toplum kuruluşları her türlü çalışmasını yapar. Ama birini ıslah etmeye yönelik misyonerlik görevi üstlendiği zaman bu doğru değil, tehlikelidir. Yani Kürtlerin misyonerlere ihtiyacı yoktur''

KÜRTLER HERKESTEN DAHA DİNDARDIR
Kürtlerin herkesten daha dindar olduğuna dikkat çeken Türk, ''O kadar dindar ki bütün farklı inançlara da saygı gösteren bir dindarlığa sahiptirler. Yani bize misyonerlik yapmasınlar. Türkiye'nin demokratikleşmesine katkı da sunabilirler. Ama misyoner gözü ile gelip burada bir çalışma yaptığı zaman, kendi dini mantığına göre bir şekillenmeye yaptığı zaman, tehlikeli olurlar” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com