Gülen sorusuna şok cevap

Gülen sorusuna şok cevap
Başbakan Erdoğan, ABD gezisi öncesi bir basın toplantısı düzenledi

ABD Başkanı Barack Obama’nın daveti üzerine, ABD’ye giden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ziyareti öncesi Esenboğa Havaalanı’nda basın toplantısı yaptı. Gündemle ilgili sorularını cevaplayan Erdoğan, Reyhanlı’daki hain saldırıyı ve ABD temaslarını değerlendirdi.

MİT ile polis arasında kopukluk olabilir

Basın mensupları Erdoğan’a Reyhanlı’da istihbarat zaafı olup olmadığını sordu. Başbakan zaaf iddiaları için Başbakanlık Teftiş Kurulu tarafından bir inceleme yapıldığını açıkladı. Erdoğan, “İstihbarat zaafı olduğu kanaatinde değilim. İstihbarat örgütlerimiz bu tür bir hareketliliğin olduğunu yakalama noktasında olduğuna göre demek ki burada bir ön bilgi alma söz konusu. Ama Emniyet ve MİT arasında kopukluk olabilir. Buna yönelik Başbakanlık Teftiş Kurulu’nu nerede bir zaaf varsa araştırması için görevlendirdik” dedi.

Şam’da legal yönetim yok

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Şunu açık, net söylemem lazım. Şam’da bana göre legal bir yönetim yok, illegal yönetim var. Oradaki Hükümet düşmüştür. Halkıyla savaş halinde olan bir rejim vardır orada” dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD seyahatinde, Reyhanlı’daki bombalı saldırıyla ilgili, “Amerikan yönetimi gündeme getirecektir. Getirdiği zaman biraz karşılıklı alışverişte bulunacağız. Olayın bu seyahatimizle ilintili hale getirilmesine katılmıyorum. Çözüm süreciyle bu işi ilintili hale getirseler daha anlamlı olabilir. Çözüm sürecinde attığımız adımları baltalama olarak görebilirim. Ama ABD seyahatini engellemeye yönelik bir girişim olduğunu düşünmüyorum” dedi.

Gülen’le görüşebilirim sinyali

Erdoğan, bir basın mensubunun “Gülen’le görüşüp görüşmeyeceği” ile ilgili sorusuna ucu açık bir yanıt verdi. Erdoğan, “resmi programda yok ama gökten ne yağar ki yer kabul etmez” dedi. Erdoğan’ın bu açıklaması Fethullah Gülen’le görüşeceği şeklinde yorumlandı.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com