Gülen ve Erdoğan'ın görüşmesinde neler konuşuldu?

Gülen ve Erdoğan'ın görüşmesinde neler konuşuldu?
Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, Fethullah Gülen ile Başbakan Erdoğan'ın telefon görüşmesinin detaylarını gazetesindeki köşesinde açıkladı.

Ekrem Dumanlı'nın köşesine taşıdığı iddiaya göre; Gülen, rahatsızlığının ardından 'Geçmiş olsun' telefonu açan Recep Tayyip Erdoğan'a övgüler yağdırdı... Bu iddianın, Cemaat-AKP çatışması haberlerinin ayyuka çıktığı bir zamanda ortaya atılması dikkat çekti.

Fethullah Gülen'i ziyaret eden Ekrem Dumanlı, görüşmesinden ilginç detayları da okuyucuya aktardı.

İşte Ekrem Dumanlı'nın köşe yazısının ilgili bölümü:

 
"İlk arayanlardan biri Başbakan Tayyip Erdoğan’dı. Zarif bir ses tonuyla ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulundu. Hocaefendi de aynı zarafetle Sayın Başbakan’ın hatırını sordu, “Zahmet buyurdunuz...” dedi. Söz sırası dualaşmaya gelmişti. İkisi de hem dua istedi birbirinden, hem dua ettiler birbirlerine. Görülmeye, duyulmaya, düşünmeye değer bir tabloydu. Uzaktan bu manzarayı izleyebilseydiniz, eminim, “Yahu işgüzarlar! Artık aradan çekilin ki fitne ateşi sönsün!” diyecektiniz. Öyle samimi, öyle halisane bir iletişim vardı ortada...
 
Görüşme bitince Hocaefendi, “Sesi çok güzel geliyordu...” dedi. O sesteki duruluk ve içtenliği birkaç kez anlattı arkadaşlarına. Sonra dua etti bol bol..."

Ekrem Dumanlı'nın köşe yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

(DSE)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com