Gülen'den AKP'ye dershane resti!

Gülen'den AKP'ye dershane resti!
28 Şubat'ta askerlere söylediği şeyi şimdi AKP'ye söylüyor.

Hürriyet Gazetesi yazarı Yalçın Doğan bugünkü köşesinde AKP ve Gülen arasındaki 'Rahatsız İlişkiler'i yazdı.

Çarpıcı değerlendirmelerde bulunan Doğan, Gülen'in: “28 Şubat’ta askerlere, okulları alın, size vereyim, demiştim. Şimdi de size, dershaneleri alın diyorum.” şeklindeki idafesine yer verdi.

Yalçın Doğan'ın bugünkü yazısının ilgili kısmı şu şekilde:
 
"Bu söz Amerika’da yaşayan Fethullah Gülen’e ait. Gülen bu sözü AKP yöneticilerinden birine, yanılmıyorsam teşkilattan sorumlu genel başkan yardımcısına söylüyor. Ağır bir uyarı.

AKP bir süre önce kamuoyunda uzun süre tartışılan bir planı uygulamak istiyor. Dershaneleri kapatmak. Hatta, Tayyip Erdoğan bu yönde açıklamalar yapıyor. O sırada Milli Eğitim Bakanı olan Ömer Dinçer bu fikri destekliyor.
 
‘SİZİ ÜZMEYECEK’
 
AKP’li yöneticinin Fethullah Gülen’i ziyareti dershaneleri kapatmak fikrinin ele alındığı günlere rastlıyor.

Bu ziyarette önemli konu dershaneler. Malum, cemaate ait pek çok dershane var. AKP yöneticisi Gülen’e, “Dershaneler konusunda sizi üzmeyecek bir formül aranıyor” dediğinde, Gülen 28 Şubat, okullar, AKP, dershaneler karşılaştırmasını içeren yukarıdaki yanıtı veriyor. Ağır bir karşılık.
 
ERDOĞAN GİDECEKTİ
 
Geçen haftaki Amerika gezisi sırasında Fethullah Gülen’i Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ziyaret ediyor. Öğrendiğim kadarıyla:

1- Aslında Gülen’i ziyaret etmek isteyen Tayyip Erdoğan. Ancak, gerçekleşmiyor, nedenini bilmiyorum. Ya Erdoğan’ın programı denk düşmüyor ya da görüşme iklimi pek uygun olmayabilir. Ya da çok bir başka neden, ama bilmiyorum.

2- Arınç’ın ziyareti elbette Erdoğan’ın ziyareti yerine geçmez, bu açık. Bülent Arınç, Gülen’i 2011 Nisan ayında ziyaret ediyor. Gülen kaynaklarına göre, “ziyaret verimli geçmiyor”. Şimdi yine aynı kaynaklara göre, Arınç’ın son ziyaretinin parlak olduğunu söylemek güç.
Geçen yıl haziranda İstanbul Arena’daki konuşmasında Erdoğan, “Gülen’i İstanbul’a davet ediyor”. Gülen gelmiyor. Neden gelsin ki. 
(IUK)

Yazının tamamı için tıklayınız....

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com