Gülen'den Erdoğan'a 100 bin liralık dava!

Gülen'den Erdoğan'a 100 bin liralık dava!
Fethullah Gülen, Başbakan Erdoğan'a kişilik haklarına hakaret gerekçesiyle 100 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Fethullah Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın çeşitli tarihlerde yaptığı konuşmalar ile müvekkilinin uluslararası sözleşmeler, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve yasaların koruması altındaki kişilik haklarına saldırıda bulunup ihlal etmesi nedeniyle 100 bin TL'lik manevi tazminat davası açtı.

Avukat Albayrak, Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi’ne verdiği dava dilekçesinde, “Davalı Sayın Başbakan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen ve kamuoyunda '17 ve 25 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonları' olarak bilinen adli soruşturmalar kapsamında bazı bakanların yakınlarının ve üst düzey devlet görevlilerinin tutuklanması, ifadeye çağrılması gibi adli işlemler sonrasında, agresif, kutuplaştırıcı, tahkir edici, insanları kin ve düşmanlığa tahrik edici nefret söylemi ile müvekkilimi ve onu seven insanları hedef almaya başlamıştır. Davalı, bu agresif, kutuplaştırıcı, tahkir edici ve insanları kin ve düşmanlığa tahrik edici nefret söylemindeki dozu ise her geçen gün artırarak akıl, mantık ve vicdan ile izah edilemeyecek noktaya taşımıştır.” dedi.

‘DAVALININ KONUŞMALARININ HEDEFİ MÜVEKKİLİMDİR’

Dilekçesinde "Davalı konuşmalarında müvekkilimin ismini açıkça anmamış ama ima yoluyla müvekkilimi hedef seçmiştir." diyen avukat Albayrak, şöyle devam etti: “Kamuoyu da davalının beyanlarındaki hedefin müvekkilim olduğunu anlamış ve bu doğrultuda yorumlar yapmıştır. Malum ve marufun ispatı gerekmez prensibi gereğince bu hukuk dışı sözlerin hedefinin müvekkilim olduğu açıkça ortadadır.

Avukat Albayrak, dava konusu edilen her konuşmadan sonra yazılı ve görsel basında çıkan, 'Başbakan'dan Fethullah Gülen'e çok sert sözler, Erdoğan'dan Gülen'e çok ama çok sert sözler, Erdoğan'dan Gülen'e 'sahte alim'li, 'virüs'lü sert sözler! , Erdoğan'dan Gülen'e ağır sözler, Erdoğan'dan Gülen'e ağır suçlama, Başbakan'dan Fethullah Gülen'e ağır suçlama, Erdoğan'dan Gülen'e 'maşa' göndermesi, Başbakan Erdoğan'dan Fethullah Gülen'e ağır suçlama, Başbakan Erdoğan, Fethullah Gülen'e hakaret etti, Erdoğan cemaate ve Gülen'e çok sert konuştu, Başbakan Erdoğan'dan Gülen eleştirisi: Bu medeniyet İçi boş' başlıklı haberlerin de hedefin müvekkilim olduğunu açıkça ortaya koyduğunu ifade etti. Avukat Albayrak, “Zaten davalı da şimdiye dek bu haberlerdeki kabulün aksine bir açıklama da yapmamıştır.” ifadesini kullandı.(MCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com