Gülen'den köprü eleştirisi

Gülen'den köprü eleştirisi
Fethullah Gülen üçüncü boğaz köprüsüyle ilgili eleştirilerde bulundu

Fethullah Gülen üçüncü boğaz köprüsü ve Yavuz Sultan Selim adının verilmesinin alevi vatandaşlar tarafında eleştirilmesi hakkında yorum yaptı.

Gülen; "Çok iyi kaynaşmaya vesile olabilecek böyle köprüler kurulmuşken meseleyi sadece bir ada, bir unvana bağlı bir köprüyle yıkmayalım. Bir köprüyle bir sürü köprüyü yıkmayalım” dedi. Gülen bazı yerlerde cami ve cemevlerinin birlikte yapılabileceğini, bunların gezi alanlarının ortak kullanılabileceğini söyledi.

Erdoğan'ın son günlerdeki ayrılıkçı ve ırkçı açıklamalarına atıfta bulunan Gülen "Yaklaşırsan, yaklaşırlar; şirin görürsen, şirin görürler; kabul edersen, kabul görürsün. Senin âlemden beklediğini âlemin de senden beklediğini asla aklından çıkarmamalısın" dedi.

700 ALEVİ DEDESİ İRAN'A GİTTİ

Öte yandan bugün Zaman gazetesinde yer alan habere göre 700 Alevi dedesinin dernekler aracılığıyla İrana gittiği iddia edildi. Habere göre faaliyetlerini,  İstanbul, Ankara ve İzmir’de tabelasında ‘Alevi derneği’ yazan 4 ayrı kuruluşla yürütüldüğünü, bu derneklerin 3 yılda yaklaşık 700 Alevi dedesini İran’a götürdüğünü ifade edildi.İran'a götürülen Alevi dedeleri önce Devrim Muhafızları komutanlarıyla, ardından dinî lider Ali Hamaney ile görüştürüldü.(MUO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com