Gülen'le İlgili Kitabı Yayınlanacak mı?

Gülen'le İlgili Kitabı Yayınlanacak mı?
Esenler'deki evi ve ofisi 14 buçuk saat süresince aranan ve 2 bin belgeye el konulan Zekeriya Beyaz çarpıcı açıklamada bulundu...

Esenler'deki evi ve ofisi 14 buçuk saat süresince aranan ve 2 bin belgeye el konulan Zekeriya Beyaz, " Aslında biraz da rahatladım. Sanki İstiklal veya Çanakkale savaşında askerden kaçan bir insanın psikolojisi içindeydim. O psikoloji yırtıldı" dedi.

Esenler'deki evi misyonerlere karşı halkı kışkırtmak gerekçesiyle aranan Zekeriya Beyaz, "14 buçuk saat oldu. Bu süre içerisinde arama yaptılar. 2 bin sayfalık evraka da el koydular. Konu misyonerlere karşı halkı kışkırtmak ve tahrik etmek şeklinde özetlenebilecek bir amaç. Yani ben böyle bir suç işlemişim ve bunun belgelerini arıyorlar. Doğrudur aslında. Neden doğrudur? Ben misyonerlere karşı halkımızı, gençlerimizi ve çocuklarımızı sürekli uyardım. Ama son 3-4 seneden beri böyle bir fırsat olmadı. Türkiye'de çok sayıda ev kiliseler açıldı. Çocuklarımızın çoklarını, nicelerini Hıristiyan yaptılar. Bunlara karşı duramadık. Bundan 5-6 yıl önceki o yoldaki mücadelemizi de bu gün karşımıza suç olarak çıkartıyorlar. Ben bunu anladım. Ama konu bundan ibaret değil. Tamam arasınlar. O yolda bende sayısız belgeler vardır. 'İstediğiniz kadar alın dedim'" diye konuştu.

TÜRK MÜSLÜMAN ÇOCUKLARINI MİSYONERLİĞE KARŞI KORUMAYA DEVAM EDECEĞİM

Aramaları asıl nedeninin bu olmadığını belirten Beyaz, " Ben Said-i Nursi ve Fetullah Gülen'in dini ve milli yönden çeşitli zararlı yönlerini kitap halinde yazıyorum. Bunların belgelerini baktım alıyorlar. 'Ama bunlar sizin konunuz değil' dedim. 'Bunları da alırız' dediler. Onları kopyalamaya başladılar. Ayrıca da seçim hilelerine karşı önlemler alınması yönünde bir takım öneriler getirdim. Bir takım yazılar yazmışım. O yazıları aldılar. Kısacası mevcut iktidarın sanki himayesi şeklinde bir durum hissettim. Bu yüzden bir takım tartışmalar oldu. Dolayısıyla uzamaya biraz da bu sebep oldu. Karşılıklı saygıyla ayrıldık. Böylece tutuklama veya gözaltına alma şeklinde bir işlem yapmadılar. Sonuç bundan sonra yargıda ne olur ne olmaz onu bilemiyorum. Ama Türk Müslüman çocuklarını, ailelerini misyonerliğe karşı korumaya devam edeceğim " dedi.

KİTABI YAYINLAYACAĞIZ

Beyaz, basın mensuplarının, "Yazdığınız kitap basım aşamasında mıydı" sorusunu, " Henüz değil ama elimizde kaldı ise ve yahut da yenileyeceğiz. Ama mutlaka da yayınlayacağız inşallah. Bilgisayarda ne varsa aldılar. Bize de bir suret verdiklerini söylediler. Ama içinde var mı yok mu onu açıp bakacağız. Ama birçok belgeleri aldılar" diye yanıtladı.

TOPLUMDAN TECRİT EDİLDİK, ÖZGÜRLÜĞÜM YOK

"Bir süredir üzerinizde baskı hissediyor muydunuz?" sorusunu ise Beyaz, "Bir süreden beri değil, ben yıllardan beri zaman zaman söylüyorum. Benim telefon masrafım aylık 100-150 TL olurdu. Şimdi 25-30 TL ye düştü. Arayan soran yok. Korkuyorlar biz de takılırız diye. Televizyonlar çağıramıyorlar korkuyorlar. Gazeteler yazı yazdırmıyorlar. Dolayısıyla biz toplumdan tecrit edildik. Baskı altındayız. Özgürlüğüm yok benim. Benim özgürlüğüm yazmakladır, konuşmakladır, televizyonlardır, gazetelerdir, beyanatlardır. Bu millet bana yüksek maaş veriyor emekli oldum. Yıllardan beri kitaplar yazıyorum. Ama kitaplarıma ambargo koyuyorlar. Hiç bir dağıtıcı almıyor. Baskı altında çünkü. Herkes korkuyor. Bu da onun bir parçasıdır. Olabilir. Ama yalnız biz Allah'tan korkarız " diye yanıtladı.

Zekeriya Beyaz, "Yazdığınız makalelerin ya da yaptığınız araştırmaların Zirve Yayınevi'ndeki katliamla bir alakası olup olmadığını sordular mı?" sorusunu, "Öyle bir şey sormadılar. Sadece "misyonerlere karşı halkı kışkırtmak" diye bir ifade var arama tutanağında " diye yanıtladı.

ALLAH, MİLLET VE VATAN YOLUNDA MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ

Umreye gideceği hatırlatılarak yurt dışına çıkış yasağı olup olmadığı sorulan Beyaz, "Şu anda bir şey söylemediler. Aslında bugün pasaportumu yenileyecektim, ama olmadı. Bakalım yarın ne getirir?" diye konuştu.

Beyaz sözlerini şöyle sürdürdü: "Elin kolun olursa, dilin olursa mücadeleye devam edebilirsin ama biz niyetimizi ortaya koymuşuz, hayat devam ediyor. Biz Allah millet ve vatan yolunda mücadeleye devam edeceğiz. Aslında biraz da rahatladım. Sanki İstiklal veya Çanakkale savaşında askerden kaçan bir insanın psikolojisi içindeydim aylardan yıllardan beridir. O psikoloji yırtıldı."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com