Güler: Başbakan'a tavsiyemiz kendine bir avukat bulsun

Güler: Başbakan'a tavsiyemiz kendine bir avukat bulsun
CHP Sözcüsü Birgül Ayman Güler, Başbakan Erdoğan'ın İsrail'i korumaya çalıştığını iddia etti.

Birgül Ayman Güler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'nin Suriye sınırındaki mayınlı arazinin 49 yıllığına İsrail firmasına verilmesini ve İsrail'i korumak için füze kalkanı kurulmasını istediğini ileri sürdü.

MAYINLI ARAZİDE PETROL VAR

1956 yılında döşenen mayınlardan dolayı 55 yıldır el değmeyen toprakların kimyasal ilaca maruz kalmadığı için Avrupa'nın en verimli tarım alanı olarak gösterildiğini ve uzantısında bulunan Suriye'nin 560 civarında kuyudan günde ortalama 500 bin varil petrol çıkardığını iddia eden Güler, “Mayından temizlenecek topraklarımızın verimli olması bir yana, bu topraklarda petrol olma ihtimali de çok yüksek” ifadelerini kullandı.

TEKLİFİ BİLE İÇİNE SİNDİREMEDİLER

CHP'nin karşı çıkmaması halinde bu arazinin 49 yıllığına İsrail'in kontrolünde olacağını öne süren Güler, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “CHP karşı çıktı, konu Danıştaya ve Anayasa Mahkemesine taşındı. Sonuçta bu stratejik arazinin Başbakan Erdoğan tarafından ihalesiz olarak İsrail firmasına verilmesi oyunu bozuldu. Ama AKP, Başbakan Erdoğan'ın talimatıyla arazi tahsisini 2009 yılında bir yasa önerisi olarak Meclis'e getirdi. Yine CHP direndi, bazı AKP milletvekilleri bile teklifi içine sindiremedi ve öneri yasalaşmadı.

BAŞBAKAN'A TAVSİYEMİZ KENDİNE İYİ BİR AVUKAT BULSUN

Ne yazık ki Başbakan'ın bütün bu çabası ve sözleri sanki hiç yaşanmamış, söylenmemiş gibi unutuldu veya unutturuldu. Ama, tarihe not düşülmüştür. İsrail'in kabul edilemez Mavi Marmara baskınına da Filistin halkına zulmüne de topraklarımızın İsrail'e tahsisine de İsrail'in bir kalkan ile korunmasına da CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu karşı çıktı. İsrail'in koruyuculuğunu ise AKP ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan üstlendi. Sayın Başbakana öğüdümüz; İsrail'in avukatlığını ve koruyuculuğunu yaparken kendisine de çok iyi avukatlar bulmasıdır. Çünkü, günün birinde bunların hesabını hem sandığa hem de yargıya verecektir.”
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com