Güler: Özür bekliyorum!

Güler: Özür bekliyorum!
CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, kendisine yönelik eleştirilerin bir linç kampanyasına dönüştüğünü belirterek, bunun CHP dışından yürütülen yeni dizayn çalışmasının bir parçası olduğunu söyledi.

Ana dilde savunma imkanı veren yasanın geçen hafta Meclis Genel Kurulu'ndaki görüşmeleri sırasında kullandığı 'Türk ulusu ile Kürt milliyeti eşit olamaz' ifadeleri ile tartışma konusu olan CHP İzmir Milletvekili Güler, bugün Meclis'te basın toplantısı düzenleyerek, eleştirilere cevap verdi.

CHP'li Güler, TBMM'deki sözlerine ilişkin tepkileri değerlendirirken, ''Şahsımı ırkçılık, faşistlikle damgalamaya girişmiş her kişi ve kurumdan özür bekliyorum'' dedi.
 
CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, TBMM Genel Kurulu'ndaki sözlerine ilişkin tepkileri değerlendirirken, ''Yalnızca Türk ulusu ve Türk vatandaşlığı sistemini savunduğum için şahsımı ırkçılık, faşistlikle damgalamaya girişmiş her kişi ve kurumdan özür bekliyorum'' şeklinde konuştu.
 
''Bizde ulus, 'Türk ulusu' adını alır. Milliyetler Türkmen, Yörük, Kürt, Süryani, Ermeni, Çerkez, Laz, Gürcü ve benzeri diğer etnik topluluklardır. Öyle bir yapı var ki ulus bir çadırdır, milliyetler o çadırın dokusunda ve içinde yer alırlar'' ifadelerini kullanan Güler, şöyle devam etti:
 
''Türk ulusu ve Türk vatandaşlığı sistemini savunduğum için şahsımı ırkçılık, faşistlikle damgalamaya girişmiş her kişi ve kurumdan, hem şahsım hem partim hem de haksız yere aldatılarak incitilen tüm yurttaşlarım adına özür bekliyorum.''
 
“YUGOSLAVYA MİLLİYETLER MEZBAHASI…”
 
Kendisinin Boşnak kökenli bir Türk vatandaşı olduğunu ifade eden Güler, Türkiye'nin, babasının memleketi olan Yugoslavya gibi olmasını istemediğini söyledi. Güler, Yugoslav ulus yapısı ortadan kaldırıldığında, ülkenin milliyetler mezbahasına döndüğünü, Türk ulus yapısını çözme operasyonunun buna benzer bir tehdit getirdiğini savundu.
 
“CHP BUNU KENDİ İÇİNDE AŞACAK”
 
Birgül Ayman Güler, ''Genel Kurul'daki konuşmanızın parti içinde bir rahatsızlık uyandırdığını düşünüyor musunuz?'' sorusuna, ''Uyandırmaz mı? Ama bu açıklamayı arkadaşlarım orada dinledi, ertesi gün çok kişiyle paylaştık. Hiç kimsede o gazete sürmanşetlerinde atılan başlık anlayışı yoktu. Çünkü bizde öyle bir anlayış yok. Bu, CHP üzerinde yürütülen, gayri meşru, CHP dışından yeniden dizayn çalışmasının parçasıdır. Kimse, bu kampanyanın, CHP'de bir bölünme parçalanma sarsılma ile sonuçlanacağını beklemesin. CHP bunu kendi içinde tartışarak aşacak'' dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com