Gülsuyu'nda şafak operasyonu

Gülsuyu'nda şafak operasyonu
Gülsuyu'nda yaşanan olaylar sonrası polis şafak operasyonu düzenledi

Maltepe-Gülsuyu'nda dün gece yaşanan silahlı çatışmalar sonrası polis bu sabah bazı adreslere operasyon düzenledi. Çevik Kuvvet ve Özel Harekat'ın da katıldığı operasyonda Kartal ve Maltepe'deki bazı adreslere baskın düzenlendi.

Uyuşturucu çeteleri ve Halk Cephesi arasında dün silahlı çatışma yaşandı. 2 ay önce 9 kişinin vurulmasıyla başlayan olaylarda dün 1 kişi öldü 4 kiş de ağır yaralandı. Maltepe Gülsuyu mahallesinde kimliği belirsiz kişiler ateş açtı.

2 gün önce arkadaşlarının silahla yaralanmasını protesto eden Halk Cephesi üyesi bir grubun yürüyüşünün ardından bazı kişiler gruba ve çevreye ateş açtı. Açılan ateşte Halk Cephesi üyesi bazı kişiler ve o sırada markette alışveriş eden bir vatandaş yaralandı. Vurulan Hasan Ferit Gedik kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Yaşanan çatışma sonrası  kendilerini devrimci olarak nitelendiren, ellerinde uzun namlulu silah ve tabancalar bulunan yüzleri maskeli bir grup, yolları barikatlarla kapatarak sabah saatlerine kadar mahallede nöbet tuttu.Eli silahlı gruptan bir kişi; “Bu saldırılar karşısında mahallemizi terk edip gideceğimizi düşünüyorlarsa yanılıyorlar. Biz devrimciyiz. Şimdi mahallemizi ele geçirmek isteyenlere karşı direniyoruz” dedi. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com