Gül'ün Bayram mesajı Ergenekon oldu!

Gül'ün Bayram mesajı Ergenekon oldu!
Ergenekon davası sonrası sessizliğe bürünen Abdullah Gül, Bayram namazı çıkışı ilk defa yorumda bulundu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Ergenekon davasından çıkan sonuçlar sonrası kendini sessizliğe bürümüştü. Herkes Gül'den bir açıklama beklerken hiç bir yorumda bulunmaması eleştirilmişti. İlk açıklama bu sabah, bayram namazı çıkışı geldi. Gül, bir gazetecinin Ergenekon kararlarıyla ilgili sorduğu bir soruya; “Varsa bütün yanlışlar düzeltilir, toplumun vicdanını rahatlatan kararlar çıkar.” dedi.

İşte Gül’ün açıklamalarından satır başları:

Herkesin bayramını tebrik ediyorum. Bütün insanlığa hayırlar, barış, huzur getirmesini temenni ediyorum. Bayram saygıyı sevgiyi daim kılmaktır. Vatandaşlarıma sevgilerimi sunuyorum. Bayram günlerinin ayrı bir hususiyeti vardır. Memleketimizde DE huzurun esmesini diliyorum. Bunun için elbirliği içinde çalışmamış gerekir.

ERGENEKON KARARLARI

Yargı süreci bitmiş değil. Uzun bir süreç. Cezaların kesinleşmesi için temyiz safası vardır. şüphesiz ki üzüntü duyuyorum. Kanun yolları açıktır. Varsa bütün yanlışlar düzeltilir, toplumun vicdanını rahatlatan kararlar çıkar.

Bütün bu olaylar ve hayatını kaybeden herkes için üzüntü duyduk, acılarını paylaşıyorum. Umarım bu olaylar tekrarlanmaz. Barışçıl bir şekilde insanlar görüşlerini kabul ederler. Bunların kanunlar çerçevesinde şüphesiz ki daha çok dikkate alınır. Bu ülke hepimizin ülkesidir. Kimsenin üstünlüğü yoktur. (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com