Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı:

Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı:
"Biz Türkiye'yi yönetirken hiçbir zaman Türk milletinin yüzünü kızartacak hiçbir iş yapmadık yapmayız. Yaptığımız her şeyin hesabını verebilecek durumdayız"

İSTANBUL (AA) - Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, "Biz Türkiye'yi yönetirken hiçbir zaman Türk milletinin yüzünü kızartacak hiçbir iş yapmadık yapmayız. Yaptığımız her şeyin hesabını verebilecek durumdayız" dedi.

Yazıcı, Maltepe'de Trabzonlular'ın düzenlediği kahvaltı programında yaptığı konuşmada, Maltepe'nin son derece şanslı bir ilçe olduğunu belirterek, AK Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Edibe Sözen Yavuz'un saygıdeğer bir insan olduğunu kaydetti.

Bu önemli seçimde Maltepe'nin hizmetlere ara verdi bir süreci geride bırakacağını ve Yavuz'un yeniden hizmetlere devam diyeceğini ifade eden Yazıcı, şunları söyledi:

"Ben Trabzonlu hemşehrilerimin ölçerken tartarken gözettikleri değerlerin Türkiye'nin birliği ve bütünlüğü, vatan, bayrak, hizmet, insan olduğunu biliyorum. Dolayısıyla 30 Mart seçimlerinde sandığa giderken bu ölçütlere bakarak oy kullanılması gerekiyor. İdeolojik bağnazlıktan uzak durarak, yaşadığımız bölgenin standart bakımdan daha üstün nitelikli olmasını sağlayacak kadrolara destek vermeliyiz. Çevre ne kadar güzelleşirse, o çevre ne kadar bölgenin güzellikleriyle bütünleşirse Türkiye o kadar hızlı ve tempolu kalkınır. Bunu ben hatırlatmak istedim ama siz yakinen biliyorsunuz."

Yazıcı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a dünkü programlarına eşlik ettiğini aktararak, şunları anlattı:

"Sabah Artvin'e gittik. Ben Artvin'de böyle bir meydan görmedim. Son derece küçük bir ilimiz. Ama Artvinliler o meydanda Çoruh nehri kadar gürdü. Başbakanımız helikopterle geçerken, bir yamacın arasında bir vadi... Artvin'in çöpü toplanmış oraya boca edilmiş. Çöpten sızan gaz Çoruh Nehrine gidiyordu. Bu medeniyet midir? Bu çağda bu zamanda Artvin çöpünü sağlıklı bir şekilde çevreye zarar vermeden çöp sorununu çözemiyor. Böyle bir şey olamaz. Oradan çıktık ve Rize'ye geçtik. Rize tarihinin en büyük mitingini yaşadık. Cumhuriyet Meydanı ve çevredeki caddeler tıka basa doluydu. Rize, Türkiye liderine ve geleceğine sahip çıktığını gösterdi. Rize'deki görüntü fırtına vadisi kadar berraktı. Daha sonra Trabzon'a geldik, uçakla Erzurum'a geçtik. Erzurum'da meydan tıklım tıklım doldu. Erzurum da Palandöken kadar dik ve keskindi. Sonra Ankara'da esnaf sanatkardan oluşan program vardı. Oraya katıldık sonra Başbakan evine gitti. Başbakanın temposuna bakın. Peki Başbakanı koşturan ne arkadaşlar? İnsana olan sevgisi ve saygısıdır., yoksa insan bu kadar koşamaz. Nasıl olduğunu sorarsanız; referanslarımıza bakın. 12 yıllık uygulamamız referansımızdır."

Halkın AK Parti'ye destek vermeseydi birçok projenin bitmemiş olacağını belirten Bakan Yazıcı, "Türkiye'yi dünyanın 10 büyük ülkesi arasına getirmeye çalışıyoruz. AK Parti iktidarı olmasaydı tek başına milli gelirimiz 3-4 bin doları aşamazdı" diye konuştu. 

 

- "Siyasetin projeler üzerine yapılması gerekiyor"

 

Bakan Yazıcı, merkezi hükümet gibi belediyelerin de hizmet için çalıştığını belirterek, "İzmir Belediyesini alın İstanbul, Konya, Ankara ile kıyaslayın. İzmir bugünkü görüntüsünü hakediyor mu? En sonunda dayanamadık raylı taşıma sistemine merkezi hükümet olarak kaynak aktardık. Biz sizin için varız. Sizin gündeminizle hükümetin gündemini bir araya getirdik. Yapamayacağımız hiçbir şeyi söylemedik" şeklinde konuştu.

Türkiye'de son 12 yılda yapılan faaliyetleri ifade eden Yazıcı, şunları söyledi:

"225 ülkeye ihracat yapılıyorsa hükümetimizin güçlü bir vizyonu var. Belediyeyi vizyoner insanlar alıp sürükler götürür. Türkiye'de genelde değerler üzerine siyaset yapılıyordu şimdi hala bunu kullananlar var. Siyasetin projeler üzerine yapılması gerekiyor. Seçilemeyeceklerinin farkında, attığıyla kalıyor. Vatanperverlik açısından bizim kadrolarımızın eline su dökemezler. Türkiye'ye IMF Komiseri gelirdi herkes onu peşinden takip ederdi. Vatanperverlik diyenler o zaman iktidardı. IMF'ye olan borcu biz ödedik. Türkiye'yi IMF'in kıskacından kurtardık ve ekonomik bağımsızlığını sağladık. Biz Türkiye'yi yönetirken hiçbir zaman Türk milletinin yüzünü kızartacak hiçbir iş yapmadık yapmayız. Yaptığımız her şeyin hesabını verebilecek durumdayız."

Yazıcı, Türkiye'nin bu performansının, siyaset tarzı birçok ülkeyi ve birçok grubu rahatsız ettiğini anlatarak, "Bu seçimler yerel seçim olmanın ötesinde bir anlam taşıyor. Oy oranı Türkiye'nin geleceği için anlam taşıyacak. Geleceğinize sahip çıkın oyunuzun kıymetini bilin. Eşinizi dostunuzu sandığa gitme noktasında uyarın" dedi.

AK Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Edibe Sözen Yavuz da seçime az bir zaman kaldığını ve bugüne kadar gösterdikleri  çabanın karşılığını 30 Mart akşamı büyük bir zafer ile kutlayacaklarını söyledi.

Konuşmaların ardından Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı, Rizeliler'in düzenlediği kahvaltı programına da katıldı. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com