Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı Iğdır'da:

Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı Iğdırda:
"Bakın, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı gece gündüz demeden koşuyor. Biz de ona bakıyoruz, onun temposuna ayak uydurmaya çalışıyoruz. Derdimiz bu güzel yurdumuzda yaşayan insanın sosyo ekonomik yaşam standardını yükseltmektir"

IĞDIR (AA) - Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayatı Yazıcı, "Bakın, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı gece gündüz demeden koşuyor. Biz de ona bakıyoruz, onun temposuna ayak uydurmaya çalışıyoruz. Derdimiz bu güzel yurdumuzda yaşayan insanın sosyo ekonomik yaşam standardını yükseltmektir"dedi.

Dilucu Sınır Kapısı'nın temel atma töreni ile çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Iğdır'a gelen Bakan Yazıcı, Sanayi Sitesinde düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.

Yazıcı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde Türkiye'nin doğusu batısı demeden her yerine hizmet götürdüklerini belirterek, insanlar arasında hiçbir ayrım yapmadan herkese eşit davrandıklarını söyledi.

Milletin, borç altındaki Türkiye'yi kendilerini devrettiğini ifade eden Yazıcı, "Biz de bir hizmetkar edasıyla gece gündüz demeden Tükiye'nin değişmesi için çalıştık. IMF'ye 23 milyar dolar borcu olan Türkiye'yi 2013'ün Mayıs'ında borcu kapatıp, sıfırladık öyle bir Türkiye'yi size emanet ediyoruz. Hiçbir kesimi ihmal etmedik. Esnafı, sanatkarı ve sıradan vatandaşımızı unutmadık. Yaptığımız bütçede en büyük bütçeyi sağlığa ve eğitime ayırdık. Sağlık ve eğitim doğrudan doğruya insanlarla alakalı. Bakın, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı gece gündüz demeden koşuyor. Biz de ona bakıyoruz, onun temposuna ayak uydurmaya çalışıyoruz. Derdimiz bu güzel yurdumuzda yaşayan insanın sosyo ekonomik yaşam standardını yükseltmektir"diye konuştu.

Yazıcı, milletin iş yapacak insanın gözünden anladığını anlatarak, şöyle devam etti: 

"Biz, siyaseti proje yarışı olarak gören bir siyasi anlayışa sahibiz. Milletin önüne çıkan siyasetçinin çözüm üreterek çıkması lazım. Sorun oluşturarak değil. Türkiye'deki değişim ve dönüşümün arkasındaki temel faktörleri sıralamak gerekirse, birincisi seçimleriniz çok önemli. Seçim vakti geldiğinde ona oy verip destek sağladınız. Seçim döneminde aziz milletimizin güven ve istikrar desteğidir. İkincisi biz sizden yönetim sorumluluğunu aldığımız günden bu yana, ülkeyi yönetmeye başladığımız günden bu yana, hiçbir zaman hükümetin gündeminden sizi ayırmadık. Hükümetin gündeminde hep siz oldunuz. Halkını, milletini gözetmeyen görmeyen hiçbir oluşumu başarı şansı yoktur. Biz, bunun idraki içerisindeyiz. Bazı yaptıklarımızı hatırlatıp örnek vermek istiyorum. Cebinizdeki paranın üstünde 6 tane sıfır vardı. Biz o sıfırları kaldırıp paraya itibar kazandırdık. Biz vagonların, paraların üzerine değil dağları taşları delerek tren yolu yapıyoruz. Hızlı trenle dünyanın bir ucunu diğer ucuna bağlıyoruz. Elbette çok tempolu bir şekilde hizmet üretmeye devam ediyoruz. Bu hizmetleri neyle yapacaksınız? Parayla yapacaksınız hazineyi dolduracaksınız. Hazine kimin? Milletin, size ait olan paranın korunduğu yerin ismi hazine. Orada ne kadar para varsa o kadar iş var. Orası ne kadar kuvvetli ise o kadar proje var. Onun için bir taraftan ekonomiyi büyütüyoruz. Gümrük kapılarımızı modernize ediyoruz. Türkiye'deki iş adamlarımız daha kolay pazara ulaşsın diye gümrük kapılarını modernize ediyoruz."

Bakan Yazıcı, 36 milyar dolarlık ihracatı 2002 yılından bu yana 152 milyar dolara çıkardıklarının altını çizerek, şunları kaydetti: 

"Önümüzde bir seçim var. 30 Mart'ta sandığa gideceksiniz. Sandık, siyasi hasat zamanıdır. Projesi olanı takip edin. Proje yerine laf üretenlere, kafasında fikir olmayıp hakaret etmeyi siyaset sananlara asla prim vermeyin. Dolaysıyla 30 Mart'ta kullanacağınız oy hakkı, demokratik hakkınız aynı zamanda geleceğinize destek vereceğiniz anlamına gelir. Gelecekte Türkiye'yi yöneteceklere destek vereceğiniz anlamına gelir. Bundan dolayı sandığa sahip çıkın. Yaptıklarınızı küçümseyenlere ısrarla anlatın. Biz hizmet adamıyız. Bizim işimiz hizmet gücümüz millet. Hizmet ederiz, gücümüzü sizden alırız."

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com