Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı, Kayseri'de

Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı, Kayseride
Yazıcı: "Türkiye hiç görmediği, tahmin etmediği durumlarla karşılaşıyor. Bunların bedeli Türkiye'ye. Her kim sebep olursa, kim icra ediyorsa, bunun failleri yaptıklarını, hedeflerini, kime yaradığını kimin heybesine katkı sağladığını çok iyi hesap etmeler

KAYSERİ (AA) - Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, "Türkiye hiç görmediği, tahmin etmediği durumlarla karşılaşıyor. Bunların bedeli Türkiye'ye. Her kim sebep olursa, kim icra ediyorsa, bunun failleri, yaptıklarını, hedeflerini, kime yaradığını kimin heybesine katkı sağladığını çok iyi hesap etmeleri gerekir" dedi.

Yazıcı, Kayseri Valiliği'ne gelişinde, Vali Orhan Düzgün, AK Parti Kayseri Milletvekili Ahmet Öksüzkaya, AK Parti İl Başkanı  Ömer Dengiz ve diğer ilgililer tarafından karşılandı.

Valilik Şeref Defteri'ni imzalayan Yazıcı, daha sonra, Vali Düzgün'den kent hakkında bilgi aldı. 

Yazıcı, gazetecilerin gündeme ilişkin soruları üzerine, Türkiye'nin hiç hak etmediği süreçleri yaşadığını belirterek, "Türkiye hiç görmediği, tahmin etmediği durumlarla karşılaşıyor. Bunların bedeli Türkiye'ye. Her kim sebep olursa, kim icra ediyorsa, bunun failleri, yaptıklarını, hedeflerini, kime yaradığını kimin heybesine katkı sağladığını çok iyi hesap etmeleri gerekir" dedi. 

"Bizim milletimiz feraset sahibidir, basiretlidir, olup bitenleri çok iyi değerlendirir ve sonuçta ülkemizin çıkarı doğrultusunda tavrını, demokratik yöntemlerle belli eder" diyen Yazıcı, şöyle devam etti:

"Bu bakımdan önümüzde önemli bir seçim var. Elbette ki milletimiz olup bitenleri tartarak, ölçerek, biçerek, hem Türkiye'yi hem gelecek nesilleri düşünerek ve Türkiye'nin büyük devlet olgusundan hareketle, bulunduğu coğrafyadaki etkin pozisyonuna daha da güç katma ölçeği do ğrultusunda bunu takdir edecektir. Detaylara girmeyim ama kuralların ihlal edildiği, kişisel hakların çiğnendiği, hele hele bu yapılanları tasnif ettiğinizde, sözü geçen kişilerin kul hakkı konusunda daha hassas olmaları gerekliyken, bu beklenti herkeste hakimken, kul hakkını gözetmeden bugün ki demokratik kriterlere göre insan hakları dediğimiz ve Allah'ın kutsal kitabında kul hakkı olarak tanımladığı ve 'Kul hakkıyla gelmeyin, kul hakkı hariç her şeyi affederim ama kul hakkını affetmem' diye tanımladığı alanları da ihlal edici boyutta bir çerçeve içeren eylem biçimlerinin hedeflere yönelik yöntemleri pervasızca hak hukuk gözetmeden, kul hakkını dikkate almadan icra ediyor olmasını ibretle izliyoruz. Elbette ki bunların hukuk dilinde, hukuk düzeninde hesabı vardır, hesabı sorulur ve inanıyoruz ki Allah da bunun hesabını soracaktır."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com