Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı Rize'de

Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı Rizede
Bakan Yazıcı Rize Sağlık Kompleksinin temelini attı

RİZE (AA)  - Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, "Türkiye'nin imkanlarını insanlarımızın sağlığını huzur ve refahını gözetmek suretiyle projeye dönüştürüyor, yolumuza devam ediyoruz" dedi.

Yazıcı, Paşakuyu Mahallesinde Rize Sağlık Kompleksi temel atma töreninde yaptığı konuşmada, projenin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yapılması düşünülerek başladığını sonucunda 4 dönümlük bir alanda sağlık kompleksi yapmaya karar verdiklerini belirtti.

Bütün projelerin insan merkezli olduğunu ifade eden Yazıcı, "İnsanın yaşamını, sağlığını güvence altına alan projeler. Hükumetimiz 11 yıldan bu yana yaptığı bütçelerde en fazla kaynağı eğitime ve sağlığa ayırmıştır. İnsan önemli. Rize'de arsalar altın değerinde ama altın değerinde insana hizmet edecek" diye konuştu.

Rize'de 2011 yılında sel felaketi yaşandığını hatırlatan Yazıcı, "Biraz empati yaparak geçmişteki yanlışlıkları giderme anlamında Rize merkezde üzeri kapatılmış derelerin açılmasıyla alakalı bir proje yürütüyoruz. Üç tanesinin çalışması devam ediyor, bir, iki tanesi bitme aşamasında. Çok iyi değil ama inşallah güzelleştirme ve iyileştirme çalışması yapılacak. Bir tanesi de buradan geçiyor. Nasıl yapmışız onun üzerinde o da ayrıca muhasebesi yapılması gereken bir konu" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin her tarafında şantiyeler olduğunu kaydeden Yazıcı, şöyle devam etti:

"Biz Türkiye'nin imkanlarını, insanlarımızın sağlığını, huzur ve refahını gözetmek suretiyle projeye dönüştürüyor, yolumuza devam ediyoruz. Kişi yaptığı işle belli. Kişiyi yaptığı eser tanımlar. Bizim işimiz iş, hizmet üretmek. Bunu görmeyenler olabilir. Başka şekilde düşünenler olabilir, varsın düşünsünler. Onlarla bizim işimiz yok. Biz milletten aldığımız yetki ile yönetimi, yönetici olmayı millete hizmet etmenin bir aracı olarak düşünen insanlarız. Gece gündüz koşarken hiçbir hesap içinde olmadan hiç bir kaygıya tutulmadan doğru bildiğimiz yolda ki bu doğrular bellidir, hukuktur, adalettir, bu çerçevede çalışmaları aziz milletimizin sağladığı güven ve istikrar zemininde güçlü Türkiye hedefi doğrultusunda çalışmalarımızı kararlı bir şekilde sürdürüyoruz."

Konuşmaların ardından Bakan Yazıcı, Vali Nurullah Çakır ve AK Parti Milletvekili Hasan Karal ile sağlık kompleksinin temeline ilk harcı döktü.

Yazıcı, daha sonra Rize Gençlik Merkezi inşaatını inceledi. Atatürk Caddesi'nde esnaf ziyaretinde bulunarak vatandaşların sorunlarını dinledi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com